Areál Žlutých lázní byl již po 19. hodině plný fanoušků, kteří si čekání na zpěvačku zpříjemňovali popíjením piva a pojídáním klobás z grilu. V 19.40 se na jevišti objevila domácí kapela Čechomor, která pražskému publiku představila písně ze svého aktuálního alba Pověsti českých hradů a zámků. "Hezký dobrý večer zde na louce. Děkujeme, že jste přišli," přivítal frontman kapely publikum.

Po asi hodinové show se skupina Čechomor rozloučila s diváky a pozvala na jeviště realizační tým, který stál za vznikem krátkého filmu na podporu sdružení, které se zabývá výchovou asistenčních psů. Po bouřlivém potlesku kapela zahrála ještě skladbu Veverička v přídavku.

Po krátké úpravě jeviště se přesně v 21 hodin na scéně objevila dlouho očekávaná zpěvačka Susanne Vega v barevném topu, černých kalhotách a s kloboukem na hlavě. Tu potleskem vestoje přivítal i bývalý prezident České republiky Václav Havel, který se zúčastnil jejího pražského koncertu.

Vega zazpívala skladby ze svého posledního alba a vždy poděkovala svým fanouškům. Po hodinovém koncertu se loučila se slovy: "Mnohokrát vám všem děkuji a chtěla bych říct, že miluji Prahu." Poté zahrála své dva největší hity Luka a Tom´s Diner a odešla z jeviště.

Suzanne Vega pořádá letos v České republice s Čechomorem krátké turné, které v úterý odstartovalo v amfiteátru v Lokti. Po pražské zastávce série společných vystoupení vyvrcholí ve čtvrtek koncertem na nádvoří zámku ve Žďáru nad Sázavou. Zpěvačka má poté naplánovaný samostatné vystoupení, které se uskuteční v neděli v rámci Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

Kapela Čechomor společné turné s americkou zpěvačkou plánovala dva roky a v doprovodu zahraniční hvězdy představila své aktuální album Pověsti českých hradů a zámků. Výtěžek z prodeje propagačních materiálů poputuje na konto sdružení Pomocné tlapky podporující výchovu a výcvik asistenčních psů.

Písničkářka Suzanne Vega do Česka přijela v doprovodu hudebníků Gerryho Leonarda a Michaela Visceglioua. Naposledy se pražskému publiku představila v červenci 2008 v Kongresovém centru, kde prezentovala svoji poslední desku Beauty & Crime.

Suzanne Vega má ve svém repertoáru více než 100 písní, ke kterým sama zkomponovala hudbu a napsala texty. Do podvědomí široké veřejnosti se zapsala již svoji debutovou deskou z roku 1985, která získala i pozitivní hodnocené hudebních kritiků. Přelom v její kariéře však nastal až v souvislosti s vydáním druhého alba Solitude Standing, z něhož pocházejí její nejznámější písně Luka a Tom´s Dinner. Album se v roce 1987 stalo nejprodávanější nahrávkou ve Velké Británii a v USA dosáhlo jedenácté pozice v žebříčku magazínu Billboard. Svá pozdější alba doplnila elektrickými nástroji, přesto si však uchovala svůj nezaměnitelný hudební projev. Zatím poslední desku s názvem Beauty & Crime, v níž se opět přiklání k jazzovým tendencím, vydala po šestileté pauze v roce 2007.