Prvního odpoledního tréninku v malé hale KV Areny se zúčastnil kompletní kádr. Na ledě se proháněla i jedna zbrusu nová tvář v mužstvu, slovenský útočník Marek Haščák, který je v lázeňském městě na zkoušce z Dukly Trenčín. "Je to nadějný talentovaný hráč, na kterého jsme dostali dobré reference. Zatím je tu na zkoušku, uvidíme tedy, jak se ukáže," upřesnil pro oficiální internetové stránky klubu hlavní trenér Západočechů Josef Paleček, jenž také upřesnil nejbližší program A-mužstva.

"Od příštího týdne budeme mít tréninky rozdělené na party. Jedna parta bude v posilovně, druhá na ledě, pak se vymění a odpoledne jdeme na led všichni. Vzhledem k tomu, že v nové aréně budeme mít menší hřiště, přizpůsobíme tomu trochu i tréninky. V současné době trénuje pět pětek, včetně nového hráče Haščáka. Všichni dostanou příležitost a podle jejich výkonu budeme postupně kádr zužovat," uvedl pro klubový web karlovarský lodivod.

Úřadující šampioni se poprvé představí fanouškům ve čtvrtek 30. července, kdy se střetnou s ruským celkem Gazprom Orenburg, který hraje druhou nejvyšší soutěž. Mimo tradičního Tipsport Hockey Cupu mají Karlovarští v plánu i účast na turnaji ve švýcarském Zugu. Jejich soupeři budou také týmy Ambri-Piotta, německý Mannheim a domácí Zug.