"Cíle, s kterými FC Viktoria Plzeň vstupuje do nové sezony, jsou jasné – chceme hrát kvalitní fotbal, který na stadion přitáhne diváky, a samozřejmě chceme být výsledkově úspěšní. Po zkušenostech z jara minulé sezony nechceme mluvit o velkých cílech, o to více se chceme soustředit sami na sebe a dokázat naši sílu a ambice na hřišti," prohlásil ve středu před novináři generální manažer plzeňského klubu Adolf Šádek. "Čeká nás velmi náročný start sezony, hned první týdny napoví, jak na tom tým po sportovní stránce je."

Radost udělala Šádkovi ekonomická situace plzeňské Viktorie. "Do nové sezony vstupuje FC Viktoria Plzeň jako stabilizovaný klub, rozpočet je přes složitou ekonomickou situaci zajištěn, klub nadále rozšiřuje služby a péči pro stávající obchodní partnery a daří se mu zároveň přivádět nové," poznamenal spokojeně plzeňský funkcionář. "Ekonomická situace s sebou pochopitelně nese tlak na každého jednotlivého zaměstnance – od hráčů až po údržbáře – každý musí klubu odevzdat maximum, pracovat na sto procent."

Manažer Viktorie se vyjádřil i ke stavu kádru, s jakým jdou Západočeši do nejvyšší soutěže. "Mohu potvrdit, že David Střihavka stoprocentně v klubu zůstává,“ utnul s konečnou platností spekulace o možném odchodu vysokého útočníka. "Jednání o příchodu Františka Rajtorala do Plzně nadále probíhají, definitivně by měla být uzavřena v pátek."

Neúspěšně naopak dopadla snaha o angažování bosenského fotbalisty Zlatka Kazaziče. "Podepsal sice platnou smlouvu, ale následně odjel domů a nechce se vrátit. Tlak na něj při jeho mládí asi hodně dolehl, my ho nutit nebudeme. Chceme v týmu pouze hráče, kteří mají chuť a fyzické i psychické síly poprat se o místo v sestavě," řekl Šádek. "Na novou sezonu jsme po všech stránkách připraveni – nyní chceme poctivou práci všech lidí z klubu zúročit v ligových bojích."