Radním také vadily nejasnosti kolem lustračního osvědčení šéfa Kasíkovi kanceláře Libora Křivky, nebo problémy kolem rozhlasové stanice pro mladé Rádia Wave a prodej rozhlasové boudy v Peci pod Sněžkou.

Pro Kasíkovo odvolání hlasovalo celkem šest z osmi členů Rady ČRo. Proti odvolání byli pouze Maria Ptáčková a Bohuš Zoubek.

"Nemám slov. Není cesta k obraně, ale to je jenom můj momentální názor," reagoval na své odvolání Kasík.

Rada ČRo by o Kasíkově nástupci měla rozhodnout ještě na svém středečním zasedání. Podle některých informací by měl na Kasíkovo místo nastoupit dosavadní ředitel programu Richard Medek. Ten je zároveň jediným kandidátem na post prozatímního ředitele rozhlasu. Řádného generálního ředitele by měli radní zvolit do tří měsíců v neveřejném výběrovém řízení.

Podle komunistického poslance Vladimíra Koníčka, předsedy Kontrolního výboru Poslanecké sněmovny, je odvolání Kasíka v rozporu s jednacím řádem Rady ČRo, který platil ještě ve středu ráno. „Rada účelově mění jednací řád. Nevím, jestli to půjde zvrátit. Budou to řešit právníci,“ řekl Koníček po Kasíkově odvolání.

Podle Ondřeje Lišky, předsedy Strany zelených, bylo odvolání Kasíka velmi pochybné. Podle jeho strany musí nastat v oblasti veřejnoprávních médií změna způsobu volby členů mediálních rad. Jinak by pak mohlo dojít k ohrožení nezávislosti českých médií. Tuto změnu navrhla Strana zelených a také ji nedávno schválila vláda premiéra Fischera. „Pevně věřím, že kolegové poslanci projeví ochotu projednat náš návrh na změnu způsobu volby mediálních rad ještě před volbami,“ dodal Liška.