Skupina Anthrax musela pozměnit své dosavadní plány kvůli nečekanému onemocnění zpěváka Dana Nelsona. Formace původně chtěla odehrát v rámci svého letního evropského koncertního turné 20 vystoupení, ale nakonec se představí pouze 1. srpna na Sonisphere festivalu v Knebworthu, kde ji doprovodí jejich někdejší vokalista John Bush.

"Ve světle nových událostí musíme bohužel odvolat i plánovaná vystoupení se Slipknot ve Spojených státech," prohlásili hudebníci, kteří zároveň potvrdili Nelsonův definitivní odchod z kapely. Zbylí členové formace Anthrax v současné době intenzivně hledají nového zpěváka. Podle svých slov by rádi koncertovali ještě v tomto roce.

Všem fanouškům, kteří si zakoupili vstupenky na plánovaný pražský koncert v Retro Music Hall, bude vráceno vstupné v místě zakoupení.

Kapela Anthrax letos slaví 25 let od vydání debutové desky A Fistful of Metal. Skupina vystupovala v poslední době ve složení zpěvák Dan Nelson, kytarista Scott Ian, baskytarista Frank Bello, kytarista Rob Caggiano a bubeník Charlie Benante.