Čeští diváci si mohou pamatovat Shantelovo show z loňského vystoupení na multižánrovém festivalu Colours of Ostrava. Na říjnovém koncertě představí skupina skladby z alb Bucovina a Disko Partizani, ale i zcela nové písně z desky nazvané Planet Paprika, která se na trhu objeví v srpnu.

Kapela Bucovina Club Orkestar kombinuje typické balkánské melodie a rytmy s elektronickou hudbou. "Globalizace je neúprosná, ničí jednu vzácnější tradici za druhou. Hudbu ovládají afro-latin-anglosaské elementy a Východ je pořád na druhé koleji. Do jisté míry si uvědomuji, že elektronika není to nejideálnější řešení, přesto je to jeden ze způsobů, jak tradiční hudbu uchovat dalším generacím," uvedl na adresu své tvorby Shantel.

Shantel, vlastním jménem Stefan Hantel, se v Německu proslavil jako DJ. Jeho hlavní inspirací byly balkánské skladby, které s oblibou remixoval a dodával jim modernější podobu. Upravené rumunské, srbské či makedonské písně vyšly na kompilacích Bucovina Club Vol. 1 a 2, které sklidily úspěch jak u posluchačů, tak u hudebních kritiků.

DJ Shantel již ovlivnil několik dalších hudebníků, kteří navazují na jeho tvorbu. Jedná se například o newyorské duo Balkan Beat Box nebo o bosenské muzikanty BalkanBeats Berlin.