"Nechceme být týmem, který bude od začátku sezony pasován do role sestupujícího. Naším cílem není a nebude boj o záchranu, máme silný kádr a byl bych špatným trenérem, kdybych se chtěl v tabulce umístit níže," řekl kouč Dynama Pavel Tobiáš, jehož svěřenci obsadili v uplynulém ročníku Gambrinus ligy desáté místo.

Generální manažer Jihočechů Jiří Kotrba má s mužstvem podobné plány, žádné konkrétní umístění mu za cíl nedal. "Nevypisovali jsme prémie za konečné umístění. Na konci minulé sezony měl tým šestatřicet bodů a jelikož se v naší práci chceme posunout výše, naším cílem bude získat bodů čtyřicet. Není pro nás v tuto chvíli rozhodující, zda to bude stačit na desáté nebo šesté místo, cíl je prostě čtyřicet bodů," doplnil šéf klubu.

Kádr Českých Budějovic doznal během léta jen minima změn. Z nejvytíženějších hráčů tým opustili pouze Hílek se Svátkem, a naopak do klubu přišli nově slovenští fotbalisté Marián Jarabica a Ľubomír Meszároš. "Marián je slovenský reprezentant do jednadvaceti let, který v přípravě ukázal svou kvalitu, a je velkým příslibem do budoucnosti," uvedl Tobiáš. "Naopak Ľubomír toho má už hodně za sebou, na kontě má dvanáct startů za seniorskou reprezentaci, vyzkoušel si také fotbal v Turecku a Řecku a právě svou zkušeností by nám v útoku měl pomoci," dodal trenér.

Tobiáš už má také jasno o sestavě. "Základní sestava se prakticky od konce minulé sezony nezměnila. Snad jen v útoku dostane šanci právě Meszároš a nyní pouze řešíme zdravotní stav kapitána Davida Horejše, který není od soustředění v Rakousku zcela fit," podotkl Tobiáš, který by měl mít hned od prvního kola k dispozici Petra Benáta i Fernanda Hudsona.

"Hudson odtrénoval prakticky celou přípravu, pouze nehrál zápasy. Petr nebude mít problémy s fyzičkou, protože naběháno má stejně jako všichni ostatní. U něj byla komplikace pouze v tom, že nemohl kvůli bolavému tříslu kopat do míče. Nyní je ale již fit a u takto technického hráče nebude herní absence určitě nijak znát," nechal se slyšet Tobiáš.

Fanoušci se od nadcházející sezony mohou kromě nových hráčů těšit i na Rodinnou tribunu, kam budou moci chodit rodiče se svými ratolestmi. Tato tribuna vyrostla na Střeleckém ostrově během letní přestávky a bude v provozu již během prvního víkendového zápasu.