Sportovní vedení Sparty se obává, že poslední zranění pětatřicetiletého Patrika Bergra může ukončit jeho kariéru. Jedná se o koleno, které měl opakovaně operované a připravilo ho o několik let kariéry. "Podstoupil vyšetření magnetickou rezonancí a poslali jsme ho na vyšetření ke známému německému specialistovi Hans-Wilhelmovi Müller-Wohlfahrtovi do Mnichova. Dnes ráno jsem s Patrikem mluvil a nebyl zrovna optimistický. Čekáme na výsledky. To zraněné koleno měl sedmkrát operované. Nějaké úvahy co to všechno znamená po mě radši nechtějte, nejsem vědma," prohlásil Jozef Chovanec.

Před pátečním utkáním v Teplicích mu vznikl vážný problém se složením středové řady. Tím se i komplikují ambice v úterním zápase 3. překola Ligy mistrů proti Panathinaikos Atény. "Teď už žádnou náhradu za Patrika Bergra shánět nebudeme. Zálohu a celou sestavu jsme už měli stabilizované a teď to musíme nějak vyřešit sami," řekl Chovanec zachmuřeně. Pro střed zálohy přicházejí jako tvůrci hry v úvahu jenom Kamil Vacek nebo Luboš Kalouda. Dlouhodobě je zraněn Juraj Kucka a také Jiří Kladrubský, který je však stejně spíše hráčem do defenzívy.

Trenér Chovanec mohl být jinak s přípravou spokojen, ale skutečná síla mužstva se ukáže až v pátek v Teplicích. Tým sehrál osm přípravných zápasů, ale v žádném z nich proti ní nestál špičkový soupeř. Ze zahraničních mužstev Sparta porazila rakouský Linec 1:0, podlehla slovinské Olimpiji Lublaň 1:2, zvítězila nad CSKA Sofia 2:0, remizovala se slovinským celkem Nafta Lendava 0:0 a s druholigovým německým mužstvem MSV Duisburg 1:1.

Na soupisce je 27 hráčů. Kádr opustili Miroslav Matušovič (přestup do Apollonu Limassol), Marek Kulič (přestup do Mladé Boleslavi), Němec Sergio Peter (byla mu ukončena smlouva), na hostování odešli Slováci Juraj Piroska (do FK Senica) a Tomáš Kóňa (do FC Nitra), stoper Tomáš Huber se vrátil z hostování ve Spartě do Jablonce.

Do kádru přišlo pět zcela nových hráčů. Na přestup rakouský stoper Niklas Hoheneder z Lince a obránce Martin Kuncl z 1. FC Brno), na hostování Luboš Kalouda z CSKA Moskva, Marek Střeštík z 1. FC Brno a Rus Alexander Prudnikov ze Spartaku Moskva. Z hostování v Jablonci se vrátil brankář Lukáš Zich.

Sparta dnes také oficiálně představila dvacetiletého ruského útočníka Alexandera Prudnikova, mistra Evropy do 17 let. Forvard se Spartaku Moskva hostoval na jaře v mužstvu Terek Groznyj.