"Zvolení Stanislava Vlčka kapitánem určitě není žádným překvapením, bude opět lídrem mužstva," konstatoval trenér týmu Karel Jarolím. "Vracím se do týmu, který je o něco sebevědomější a myslím, že i silnější. Uděláme všechno pro hlavní cíle a věřím, že nám všem bude fotbal zase dělat radost," prohlásil Stanislav Vlček.

Mužstvo absolvovalo v domácích podmínkách a v Rakousku kvalitní přípravu, které chybělo jen jedno - poslední přípravné střetnutí se silným řeckým celkem AEK Atény, jež bylo zrušeno kvůli velmi nepříznivému počasí. "Příprava se mi líbila, všichni hráči tvrdě pracovali a jsou zdraví, ale skutečně ostrým testem bude až liga. Nakonec jsme se rozhodli, že nebudeme za každou cenu nahrazovat chybějící utkání s AEK, ale zareagovali jsme na to v tréninku. V kádru došlo ve velkým změnám, ale nemám pocit, že bychom při přestupech šlápli takzvaně vedle. Jaký bude náš herní styl si zatím nechám pro sebe, pracovali jsme na tom, ale první zápasy budou určitě o charakteru. První body se musí vyválčit. Pak si bude všechno sedat," prohlásil Karel Jarolím.

Ze Slavie odešlo v letním termínu 14 hráčů a nových přišlo 12, takže kádr se obměnil zhruba z padesáti procent. "Já vím, co máte na mysli, to už tady ve Slavii jednou bylo v roce 1996 po získání titulu pod vedením Franty Cipra. Tým se nemohl vzpamatovat celý podzim a dávalo se to dohromady. Znovu říkám - uvidíme, ale věřím, že jsme udělali všechno dobře," uvažoval kouč Slavie.

Ještě před úterními odvetami 2. předkola Ligy mistrů začal Karel Jarolím shánět informace o moldavskému týmu Sheriff Tiraspol, s nímž se Slavia střetne ve 3. předkole. "Máme pár záznamů, není to žádná parta nazdárků. Hrají opatrně zezadu, naposledy hráli v rozestavění 4-2-3-1. Dopředu jsou maximálně ve čtyřech lidech, takže to bude spíš dobývání. Mají v kádru dost kvalitních cizinců. Ale musíme to zvládnout," dodal Jarolím.

Staronový kapitán Stanislav Vlček si velmi pochvaloval atmosféru v týmu a těší se, že si konečně pořádně zahraje na novém stadionu. "Hrál jsem tu za reprezentaci přátelské utkání proti Litvě a potom v exhibici po sezoně. Ligu samozřejmě ne. Myslím, že ten stadion je základem pro sebevědomí Slavie. Uhrávala na něm body, které na Strahově ztrácela. Atmosféra bude vynikající, už se těším," řekl Vlček, který se stal kapitánem po demokratické volbě. "Všichni hráči v kabině napsali na papírek jméno a já dostal nejvíc hlasů. Nezkoumal jsem, kdo mě nevolil," usmál se zkušený forvard.

Podle přípravy má Stanislav Vlček pocit, že na začátku ligy se vrátí do sestavy Slavie jako klasický útočník, zatímco v Anderlechtu byl více méně nucen hrát krajního záložníka. "Myslím, že to tak má trenér v plánu. Jsem velmi zvědavý na to, jaká bude skutečná výkonnost mužstva po letní přípravě. Některé přátelské zápasy jsme sice odehráli proti lepším soupeřům a ve vyšším tempu - například proti Freiburgu - ale člověk má přece jenom v podvědomí, že jde o přípravu. Utkáni, ve kterých se cedí krev, prostě nebyla. Ale nemám z strach z toho, že bychom své fanoušky zklamali," konstatoval kapitán Slavie.