"Rybář, který se vypravil na lov brzy ráno, zahlédl na hladině jezera předmět, který připomínal lidské tělo. Přivolaní hasiči na místě potvrdili, že jde o tělo pohřešovaného chlapce, po kterém pátrají členové záchranných složek již čtyři dny," řekla Čechová.

Policejní potápěči dopravili mrtvé tělo na břeh, kde policejní lékař konstatoval smrt v důsledku utopení. "Neshledal žádné známky cizího zavinění, přesto nařídil soudní pitvu," dodala Čechová.

Policejní potápěči, kteří mladíka vytáhli na břeh, informovali, že mrtvé tělo bylo úplně omotáno řasou, která místy dosahovala délky až tří metrů.

Muž se utopil ve sobotu odpoledne. Jeho tělo hledalo čtyři dni šest potápěčů a pes specialista na vyhledávání těl pod vodní hladinou. Mrtvý není podle Čechové místní, patřil k rekreantům kempu. "Blíže se k jeho totožnosti nebudeme vyjadřovat," uvedla mluvčí.

Nehodu nahlásil správce autokempu Jan Duda v sobotu po půl třetí. Policii řekl, že si u něj dva muži půjčili šlapadlo a skákali do vody, ale jeden z nich se již nevrátil na hladinu. Na místo pak vyrazila policejní hlídka, záchranáři, potápěči i vrtulník s termovizí.

Zdravotníci museli po příjezdu ošetřit jednoho lehce zraněného muže. Vyšetřování ukázalo, že mladíci vyjeli na plochu Velké laguny Novomlýnské nádrže opilí, navíc v době, kdy se zvedal vítr a pršelo.