"Ve středu se do pátrací akce, která začala v úterý, zapojilo přes třicet policistů, vedle frýdecko-místeckých přijeli i členové pořádkové jednotky z Ostravy a pomohli také hasiči," řekl Starzyk s tím, že po ztraceném muži pátral i policejní vrtulník s termovizí.

Šestatřicetiletý muž z Frýdku-Místku se vyjel projet na kole v úterý ráno před zahájením směny. Kolegovi ale později poslal do práce textovou zprávu na mobil, že neví, jestli stihne přijít včas, jelikož měl na bicyklu nějakou kolizi. Z projížďky se však nevrátil domů ani do práce. Jeho manželka proto kontaktovala policii.

"Případ jsme hned prošetřili a zahájili pátrání. To začalo v úterý v 15 hodin, ale muže se nepodařilo najít. Ve středu jsme pokračovali s využitím co největšího množství policistů i techniky. Policisty vytvořené rojnice nakonec byly úspěšné," uvedl Starzyk. Muže se nacházel na takzvané Hukvaldské stezce s poraněnou hlavou, proto na místě zasahovali i záchranáři s lékařem. Policisté nyní budou vyšetřovat, co se vlastně stalo.