„Po domácím zápase nemůžeme být přehnaně optimističtí,“ uznává v rozhovoru pro agenturu Mediafax olomoucký trenér Zdeněk Psotka. „Je velká škoda, že jsme inkasovali z ojedinělé akce soupeře a že jsme zápas neotočili. Nakonec jsme museli být rádi za gól v posledních minutách a remízu,“ vrátil se k týden starému zápasu.

I Psotku překvapilo, jak špatný výkon jeho hráči předvedli. „Nešlo nám vůbec nic. Individuální výkony byly špatné, hráče neposlouchal míč a také souhra byla katastrofální,“ nebál se kouč Sigmy ostrých slov. „I když to byl první ostrý zápas sezony, tak takhle špatný duel jsem z naší strany nečekal,“ překvapilo Psotku.

Zatímco výkon Hanáků ho zaskočil, hra islandského soupeře nic nového nepřinesla. „Už po sledování zápasu ve Walesu jsem tvrdil, že je to hodně defenzivní mužstvo a u nás to jen potvrdili,“ podotkl. „Bránili úporně v osmi lidech před šestnáctkou. Totéž bohužel očekávám i v odvetě. Výsledek 1:1 z Olomouce je nenutí hrát dopředu, přesto doufám, že doma budou odvážnější. Určitě čekám větší troufalost ze strany jejich útočníků.“

Do Reykjavíku vzal Psotka stejný tým, jaký se představil před týdnem. „Ještě s námi bohužel nejedou útočník Ordoš a obránce Komárek. Budeme se snažit hrát ofenzivněji, i když asi ve stejné sestavě,“ prozradil.

Zápas začíná ve čtvrtek ve 21 hodin SELČ a řídí ho čtveřice portugalských rozhodčích. Jako hlavní Paulo Costa, jeho asistenty budou Bertino Miranda a Sergio David Gouveia Serrao.