Leták upozorňuje na tzv. přílepek zákona o spotřební dani, který je dílem poslanců Martina Římana (ODS) a Milana Urbana (ČSSD) a Senát ho má na středečním programu svého jednání. "Říman a Urban chtějí svým přílepkem sebrat ze státního rozpočtu v době vrcholící ekonomické krize 68 miliard korun a většinu z nich dát ČEZ, nejbohatší firmě v zemi, která takovou pomoc nepotřebuje," stojí na letáku. Greenpeace také upozorňuje na protiústavnost přílepků k nesouvisejícímu zákonu a na to, že takové legislativní znění by mohlo přímo ohrozit ochranu klimatu a snižování emisí v Evropě.

Členové hnutí v letáku vyzývají senátory k odmítnutí přílepku. "Připomínky se týkají výhradně pozměňovacího návrhu, samotný zákon nám nevadí," píše se v letáku.

Proti zákonu se při hlasování o tomto legislativním znění postavil i bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík (SZ). "Přílepek k zákonu o spotřebních daních, který se podařilo společnosti ČEZ společně s Martinem Římanem (ODS) propašovat druhým čtením, přinese v letech 2013 až 2020 elektrárenským společnostem, a dominantně ČEZ, 68 miliard korun, a to z kapes daňových poplatníků," tvrdí Bursík.

Princip, kterým se ČEZ snaží získat peníze na své účty, je podle Bursíka založen na tom, že povolenky na vypouštění emisí skleníkových plynů, které si elektrárenské společnosti koupí mezi lety 2013 až 2020, se stanou jejich vlastním příjmem. "Peníze by měly jít přímo státu. Elektrárny je ovšem vygenerují jako investice do modernizace a ochrany klimatu formou rekonstrukcí. Ty ovšem byly stejně naplánovány. Stát se ochudí o 68 miliard korun," dodal Bursík.

Se členy Greenpeace se shoduje na tom, že přílepek umožní ČEZ i ostatním společnostem zakomponovat standardní plán údržby a obnovy, který by udělaly tak jako tak, do systému modernizace, a tím ušetřit za povolenky, které mají být příjmem rozpočtu státu. Bývalý ministr životního prostředí již dříve upozornil na to, že zákon v případě jeho schválení hodlá předložit Ústavnímu soudu.