Na programu středečního koncertu bude hudba z mnoha světoznámých filmů. Interpretace se zhostí Český národní symfonický orchestr pod taktovkou dirigenta Marcella Rota.

Návštěvníci Obecního domu se mohou těšit například na hudbu z filmu Love Story. Příběh velké lásky z roku 1970 stále dojímá nové generace diváků a zásluhu na tom má do velké míry i titulní píseň. Francis Lai zkomponoval výraznou melodii a z písně otextované jak v angličtině (Where Do I Begin) , tak i ve francouzštině (Une histoire d´amour) se stal hit.

Na strhující rytmice opřené o folklórní zdroje je založena hudba Mikise Theodorakise k filmu Řek Zorba. Ani o tu nebudou posluchači ochuzeni. Během večera bude znít i hudba z filmů Podraz, Muž a žena, Jestli se rozzlobíme, budeme zlí, Exodus, Divotvorný hrnec, Poklad na Stříbrném jezeře, Sedm statečných nebo V pravé poledne.

Po přestávce zazní melodie z filmů Červený drak, Sladký život, Shrek, Gladiátor, Rocky nebo Harry Potter.

Mezinárodní hudební festival Prague Proms se koná v hlavním městě od 17. července do 2. srpna. Pořadatelé chtějí oslovit nejen milovníky vážné hudby, ale i příznivce jazzu, komorní a filmové hudby.