Suzanne Vega pořádá letos v České republice s Čechomorem krátké turné, které v úterý odstartovalo v amfiteátru v Lokti. Po pražské zastávce série společných vystoupení vyvrcholí ve čtvrtek koncertem na nádvoří zámku ve Žďáru nad Sázavou. Zpěvačka má poté naplánovaný samostatné vystoupení, které se uskuteční v neděli v rámci Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

Kapela Čechomor společné turné s americkou zpěvačkou plánovala dva roky a v doprovodu zahraniční hvězdy představí své aktuální album Pověsti českých hradů a zámků. Koncerty mají charitativní přesah a výtěžek z prodeje propagačních materiálů poputuje na konto sdružení Pomocné tlapky podporující výchovu a výcvik asistenčních psů.

Písničkářka Suzanne Vega zavítá do České republiky spolu s hudebníky Gerrym Leonardem a Michaelem Viscegliou. Naposledy se domácímu publiku představila v červenci loňského roku v pražském Kongresovém centru, kde prezentovala svou poslední desku Beauty & Crime.

Suzanne Vega má ve svém repertoáru více než 100 písní, ke kterým sama zkomponovala hudbu i vytvořila texty. Její debut z roku 1985, nesoucí zpěvaččino jméno, byl nadšeně přijat kritikou a předznamenal příchod vyzrále hudební osobnosti. Přelom v její kariéře však nastal až v souvislosti s vydáním druhého alba Solitude Standing, z něhož pocházejí její nejznámější písně Luka a Tom´s Dinner. Své pozdější nahrávky Suzanne Vega doplnila elektrickými nástroji, přesto si však zachovala nezaměnitelný hudební projev.