Happening začal v podvečer, kdy se asi stovka squatterů sešla na louce před vilou Milada, kterou museli před několika dny opustit.

Policie je ale k objektu nepustila. Mladí lidé bubnovali a přihlíželi žonglování s ohněm. Kolem 10. hodiny večer je policie vyzvala, aby se rozešli, že akce není nahlášena.

Protože squatteři na jejich výzvy nereagovali, začali je těžkooděnci z místa vytlačovat. Přitom se strhlo několik potyček, při nichž jeden ze squatterů jednomu policistovi rozbil nos. Čtyři nejagresivnější mladíky policie zdržela.

Po zásahu zůstala skupina squatterů stát opodál a skandovala hesla, aby policisté jejich kamarády propustili. "Vraťte mi Matýska! Vraťte mi Matýska! Vy mi ho určitě zbijete," volala jedna dívka před kordonem těžkooděnců.

Zástupci squatterů se dohadovali se členy policejního antikonfliktního týmu, požadovali propuštění zadržených, což však policisté odmítli s tím, že zadržení jsou podezřelí z trestného činu nebo přestupku.

Půl hodiny po půlnoci squatteři zamířili do Holešovic, po cestě na chvíli zablokovali dopravu. Poté se rozdělili do několika skupin a rozešli se po okolí nádraží Holešovice.

Policie jejich pohyb monitoruje.

Zásahu u vily Milada se účastnilo asi 20 těžkooděnců z pořádkové jednotky a 20 dalších policistů.