"Žádné z obětí nehody ještě nebylo dvacet let," řekl Mediafaxu policista. Podle mluvčího krajských hasičů Ivo Mitáčka bylo mrtvým 18 a 19 let. Přežil jen pravděpodobný řidič, kterému je 28 let. Obě mladé dívky pocházely z Holešova, muži byli z Bystřice pod Hostýnem. "Těžce zraněný muž se jako jediný dostal z vraku vozu ještě před příjezdem záchranářů, později zkolaboval a byl odvezen do nemocnice v Kroměříži," poznamenal Mitáček. "Jeho zranění charakterizovali lékaři jako lehké, je mimo ohrožení života a leží u nás na oddělení JIP, bližší informace o jeho zdravotním stavu nemůžeme vydávat," uvedla Mediafaxu mluvčí kroměřížské nemocnice Veronika Klímová.

Hasiči za pomoci speciálního hydraulického zařízení vypáčili dveře a ze zadních sedadel vyprostili dvě mladé dívky, které byly připoutány bezpečnostním pásem. Jedna dívka byla mrtvá na místě. Druhou dívku se snažili hasiči několik minut oživovat, ale jejich snaha byla marná. Z přední části vozu byl vyproštěn další mladý spolujezdec, kterého hasiči také oživovali, a to až do příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby. Lékaři si ho následně převzali do své péče, umístili do sanitního vozu a dál bojovali o jeho život. Po třiceti minutách oživování i tento mladík přes jejich veškerou snahu svým těžkým zraněním podlehl.

Událost zasáhla také jednoho hasiče, který k nehodě vyjel. Pro osobní vazbu na jednu zemřelou byl psychicky otřesen a od kolegů mu byla poskytnuta nezbytná pomoc i psychická podpora.

Nehoda se stala asi tři sta metrů před Rymicemi ve směru od Holešova v mírné zatáčce. Renault vylétl za silnice, několikrát se přetočil, zůstal ležet na střeše a začal hořet. "Ta zatáčka není vůbec prudká, vozidlo muselo jet velmi rychle," uvedl policista. Tomu nasvědčují také stopy po více než třicetimetrovém bočním smyku. "Auto bočně narazilo do pomníku, který připomíná smrt 17 vojáků z II. světové války, a převrátilo se na střechu v příkopu," upřesnil Mitáček.

Havárii však předcházel incident s policií. Řidič totiž nereagoval na výzvu strážníků Městské policie Holešov, kteří chtěli provést kontrolu, a naopak prudce šlápl na plyn. Auto ve vysoké rychlosti opustilo Holešov a pokračovalo na Rymice. Při zběsilé jízdě pak došlo k havárii. Strážníci tak byli na místě tragédie jako první. Převrácené vozidlo hořelo v motorovém prostoru a požár se podařilo strážníkům uhasit malým přenosným hasicím přístrojem. Další hasicí přístroj jim poskytl řidič kamionu, který u havárie zastavil o pár minut později.

Policie nehodu stále šetří a mimo jiné se bude zabývat také tím, zda řidič před jízdou nepil alkohol nebo nepožil drogy. Tragická nehoda na několik hodin uzavřela cestu a řidiči museli jezdit po objízdných trasách.

Na Kroměřížsku je bilance tragických dopravních nehod za poslední dny děsivá. Během jediného týdne zde přišlo při nehodách o život nejméně pět lidí. Jeden jedenadvacetiletý řidič ze Slovenska zahynul uplynulý čtvrtek při nehodě v Kostelci u Holešova, v ten samý den v Bystřici pod Hostýnem podlehl zraněním cyklista, který nedal přednost přijíždějícímu autu.