"Na povodňový účet lidé zaslali 36 650 korun, do pokladničky vhodili 82 tisíc korun, pět eur a 25 centů," upřesnila Eidová a dodala, že Skorošice tak obdrží částku 118 782,62 korun. Dvě nejvyšší částky vložené na povodňový účet byly ve výši 10 000 korun. Jedna od Hudebního sdružení Zlín a druhá od společnosti Best –Technická. V pokladničce byly čtyři dvoutisícikorunové bankovky a 14 tisícikorunových. Nejvíce bylo v pokladničce padesátikorun, kterých lidé vhodili 204. Stokorunových bankovek bylo 173.

Tyto finanční prostředky musí město Zlín převést na účet obce Skorošice nejpozději do třiceti dnů. "Termín stanovuje zákon. My budeme chtít peníze převést co nejdříve. Současně budeme hledat ještě další způsob pomoci Skorošicím. S panem starostou jsme již mluvili a víme, co by potřebovali. Nyní hledáme způsob, jak toto přání splnit," řekla primátorka města Irena Ondrová (ODS).

Veřejná sbírka se uskutečnila na území krajského města od 3. do 17. července. Sbírku podpořil i charitativní koncert Velkého dechového orchestru, v rámci kterého obec Tečovice zprostředkovala pro první dárce 800 kilogramů vodních melounů.