"Členové našeho výkonného výboru se důrazně distancují od spekulací právního zástupce pana Mokrého, že se jedná o vyřizování účtů s našimi předchůdci. Informace o tom, proč byli páni Mokrý, Chvála a Malý zadrženi a vyšetřování, jsou velmi kusé. Víme je hlavně z médií. V podstatě se jedná o vyúčtování EURO 2004 v Portugalsku. Je to tedy dost stará kauza," sdělil v úterý na tiskové konferenci místopředseda svazu Jindřich Rajchl. Upřesnil, že jde o vyúčtování vstupenek, letenek a pobytu výpravy v hotelu Penha Longa.

"Ráno v osm hodin na mě před budovou ČMFS čekali policisté a vyžádali si některé materiály, které jsem ji předal. To bylo v podstatě vše, co měl výkonný výbor dnes s touto kauzou do činění," doplnil předseda svazu Ivan Hašek.

"Když bude Policie ČR potřebovat nějakou součinnost, tak ji určitě poskytneme. Ale rozhodně nechceme chodit lesními cestami a podávat anonymní trestní oznámení. Načasování začátku vyšetřování je sice poměrně zvláštní, ale není ovlivněno nijak námi. Podle mých zkušeností, které se týkají časových souvislostí, muselo být takové trestní oznámení podáno někdy před valnou hromadou ČMFS, která byla 27. června," dodal ke kauze Jindřich Rajchl. Podotkl, že úterní události neměly negativní vliv na chod sekretariátu a jednání vedení svazu.

Ivan Hašek prohlásil, že tato kauza sice není nic příjemného, ale že je na jakékoliv závěry brzo, protože členové výkonného výboru se s ní seznamovali v průběhu jednání prostřednictvím sms zpráv a informací z médií. "Proto také výkonný výbor ke kauze nezaujme žádné stanovisko a počká si na výsledky. Pro nás je důležité, aby něco takového neprovázelo činnost nového vedení svazu. Proběhne audit ČMFS, společností STES a Fotbal Trading a začneme s čistým stolem. Budeme se snažit, aby naše cesta byla naprosto transparentní a všechno bylo pod kontrolou výkonného výboru. Věřím, že cesta, kterou jdeme, spíš přiláká nějaké sponzory, než odláká. Když se ovšem nějaké kauzy z minulosti objeví, tak je prostě vyřešíme, nebudeme se schovávat," řekl Ivan Hašek

Předseda svazu se také vyjádřil ke druhé vzrušené události úterka, kterou bylo prohlášení prezidenta klubu FK Bohemians Praha Karla Kapra. Pohrozil možností, že jeho tým nenastoupí na podzim v derby proti Bohemians 1905, protože tento klub není členem ČMFS. "Kauza Bohemians byla tou první, která novému výkonnému výboru přilétla na stůl. Intenzivně se tím zabýváme, ale je to tak obrovský soubor věcí, že se vším potřebujeme nejdřív podrobně seznámit a dostat nějaký právní rozbor. Jsem přesvědčen, že všechno vyřešíme do toho derby," komentoval záležitost Ivan Hašek.

Úterní zasedání mělo velmi rozsáhlou agendu. Její součástí bylo doplnění realizačního týmu reprezentačního mužstva. U týmu budou pracovat čtyři lékaři a na každé akci reprezentace budou minimálně dva. Zůstávají Petr Krejčí, Jiří Fousek, doplní je Petar Novák a čtvrtý lékař bude teprve určen.

Maséry budou Eduard Poustka, Jiří Vít a fyzioterapeutem fyzioterapeutem Pavel Kolář.

Kustodem mužstva bude Roman Vonášek, a pokud by se tým probojoval na mistrovství světa, bude určen ještě jeden kustod. Technickým vedoucím A mužstva zůstane Jaroslav Dudl.

Byli jmenováni také hlavní trenéři juniorských reprezentací. Týmy do 18 a 19 povede Jaroslav Hřebík, jenž bude na svazu zaměstnán jako profesionální trenér. Mužstvo ČR do 17 let bude připravovat Jiří Štol a tým do 16 let Roman Kučera.

Evropská fotbalová unie nabídla ČMFS čtyři volná místa ve svých komisích. Místo v komisi futsalu zaujme opět Petr Fousek, v marketingové Jindřich Rajchl, v mediální Rudolf Řepka, a v komisi reprezentačních týmů Ivan Hašek.

Disciplinární komisi povede nová tvář - čtyřiatřicetiletý právník společnosti Sazka a.s. Jiří Golda, který se byl v úterý na výkonném výboru představit a přednesl svou vizi, jak by měla komise pracovat. Není spojen se žádným klubem.

Komisi rozhodčích, která bude řídit jak sudí, tak i delegáty, povede i nadále Luděk Macela.
"O těchto dvou komisích, které jsou citlivé, byla samozřejmě delší debata. Pokud jde o disciplinárku, tak jsme měli jasno, neboť dosavadní předseda Alexander Károly odstoupil a s ním i celá kompletní komise. Pan Károlyi rezignoval na základě svého svobodného rozhodnutí a dál jsme to neřešili. Požadavky některých klubů, aby předsedou disciplinárky byl i nadále pan Károlyi, byly úplně zbytečné akce," vysvětloval Jindřich Rajchl. V případě Luďka Macely padlo doporučení, aby čeští rozhodčí byli víc zastoupeni na mezinárodní scéně a byl přesněji vypracován systém postupů a sestupů mezi soutěžemi. Luděk Macela zůstane zaměstnancem svazu a jak on, tak Jiří Golda, předloží ve čtvrtek návrhy na složení svých komisí. Vždy v nich budou zastoupeni předsedové stejných komisí pro Čechy a Moravu.

Místa předsedů dalších komisí ČMFS byla obsazena takto: pravidlová Jiří Kureš, zdravotní Petr Krejčí, futsalová Otakar Mestek, pro ženský fotbal Dagmar Damková, pro regionální fotbal Pavel Blaha, pro mládež Vladimír Blažej, licenční Jindřich Rajchl, legislativní Jiří Kubíček a komise agentů Miroslav Kříž.

Byla sloučena komise materiálně-technická a komise pro výstavbu stadionů a povede ji Petr Voženílek.

Jedna komise byla vytvořena nová - komise prevence proti extremismu a pro bezpečnost na stadionech. Jejím předsedou byl jmenován bývalý policejní prezident Ladislav Husák. "Tahle záležitost patří mezi naše priority a jde nám o to, aby fotbal byl skutečně bezpečnou zábavou pro celou rodinu. Dosavadní bezpečnostní manažer svazu Jaroslav Platil zůstane na ČMFS jako zaměstnanec, ale jeho činnost dostane existencí této komise daleko větší důraz," prohlásil místopředseda svazu za ligu Miroslav Kříž.