"Nad konferencí kromě paní Albrightové drží záštitu také ministryně zdravotnictví Dana Jurásková a předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř," informovala Mediafax asistentka ministryně Nataša Fišerová.

Vedle odborníků se akce zúčastní i další političtí představitelé, a to předseda ODS Mirek Topolánek nebo náměstek ministryně zdravotnictví Marek Šnajdr.

Seminářem bude provázet prezident České lékařské společnosti J.E.Purkyně a emeritní prezident World Medical Association Jaroslav Blahoš. Odborné příspěvky přednesou také předseda České gynekologické a porodnické společnosti a předseda Společnosti soukromých gynekologů Vladimír Dvořák nebo předseda České vakcinologické společnosti Roman Prymula.

Dvouhodinový seminář se bude konat v prostorách Poslanecké sněmovny zahájen v pátek od 13.00.

Madeleine Albrigtová je pražskou rodačkou. Po Hitlerově okupaci v roce 1939 emigroval její otec, diplomat Josef Korbel, s celou rodinou do Londýna. Po válce se Korbelovi sice do Československa vrátili, ale po komunistickém převratu v roce 1948 natrvalo odešli do Spojených států amerických. Tam začala Albrigtová budovat svou politickou a diplomatickou kariéru. V letech 1993-1997 působila jako velvyslankyně USA v Radě bezpečnosti OSN a v roce 1997 si ji americký prezident Bill Clinton vybral za ministryni zahraničních věcí. Sehrála významnou úlohu při prvním rozšiřování NATO o země bývalého východního bloku.