"Dvě nové scény budou na zahradě Měšťanské besedy a v amfiteátru Plzeň Plaza, dále se bude hrát na náměstí Republiky, v Proluce v Křižíkových sadech, v katedrále sv. Bartoloměje, zbývající dvě scény pak najdou posluchači i diváci v Zach´s Pubu na Palackého náměstí a v A. C. W. Sallonu v Kollárově ulici. Na těchto scénách se odehraje 90 koncertů, 10 divadelních představení a 10 filmových projekcí," řekla Kormošová.

Diváci se mohou těšit jak na své oblíbené hvězdy, tak i na méně známé zajímavé kapely, nové objevy a neokoukané hudební formace nejrůznějších žánrů. Festival letos zopakuje i loňské úspěšné novinky, unikátní výstavu velkoformátových obrazů českých a německých výtvarníků s názvem Barva na ulici a dva benefiční koncerty v katedrále sv. Bartoloměje. Vstup na všechny akce festivalu Na ulici je tradičně zdarma.

Ani v letošním programu nechybí hvězdná jména a špičkoví interpreti, mezi jinými Irena Budweiserová, Pavel Dobeš, Štěpán Markovič, Jana Koubková, Poutníci, Nezmaři, Yellow Sisters, Jablkoň, Neřež a Klára Vytisková nebo Pavlína Jíšová. Z plzeňských kapel a zpěváků už tradičně Na ulici zavítají Vlaďka Bauerová, Míša Leicht, Semtex nebo Strašlivá podívaná.

„Diváky určitě potěší naše letošní festivalová novinka, kterou je scéna v zahradě Měšťanské besedy. Její výhodou je vedle úžasné atmosféry starých časů také to, že diváci mohou koncert nebo filmovou projekci sledovat od kavárenských stolků a při otevřeném baru," informovala Kormošová. Druhou novinkou je zrekonstruovaný amfiteátr za centrem Plzeň Plaza, kde si pár desítek metrů od centra města mohou lidé užívat kromě dobré muziky také výhled na řeku obklopenou zelení.