Uzávěrka přihlášek je stanovena na 29. července, přesto pořadatelé zaevidovali téměř čtyřicet posádek. Kromě trojnásobného vítěze Barum Rally Kresty, jenž se na domácích tratích představí s vozem Peugeot 207 S2000, se zcela jistě objeví na startu také italský pilot Giandomenico Basso. Vedoucí závodník průběžného pořadí Mistrovství Evropy pojede s Fiatem Grande Punto S2000. Chybět nebude ani český vicemistr Václav Pech s produkčním Mitsubishi Lancer EVO IX. "Přihlášky chodí každý den, ale největší nápor bude až v posledních dnech před uzávěrkou," uvedla Marta Regnerová, vedoucí sekretariátu Barum Czech Rally Zlín.

V minulém ročníku se na startu ve Zlíně objevilo 21 vozů kategorie S2000, což je neoficiální světový rekord. "Letos tohle číslo ještě překonáme," byl přesvědčený tiskový mluvčí soutěže Roman Ordelt. Kromě zařazení do IRC patří Barum Czech Rally Zlín také do seriálu mistrovství Evropy a Mezinárodního mistrovství České republiky. Proto se na Moravu sjede kompletní evropská špička. Chybět by neměl ani tovární tým Škoda Motorsport se dvěma Fabiemi S2000 či vedoucí muž IRC Brit Kris Meeke. Před rokem se z vítězství ve Zlíně radoval Belgičan Freddy Loix s Peugeotem 207 S2000

Letošní Barum Rally začne v pátek 21. srpna tradiční městskou diváckou rychlostní zkouškou. Největší porci kilometrů závodníci absolvují během soboty, vítěz přijede na cílovou rampu o den později krátce po 16. hodině. V té době bude mít za sebou 255 ostrých kilometrů.