"Angažmá v Německu mi dalo po všech stránkách strašně moc, ať už po fotbalové či životní stránce. Byla to velká zkušenost a určitě angažmá v Cottbusu nelituji. Navíc jsem si trochu odpočinul od českého fotbalu. Mám zase novou chuť a motivaci a pevně věřím, že to vydrží co nejdéle," přiznal v pondělí Jan Rajnoch, který se v posledních zápasech neobjevoval ani na lavičce náhradníků.

"Nebylo to pro mě jednoduché období, po nějaké dohodě s vedením jsem nechodil poslední čtyři zápasy už ani na lavičku. Byl jsem na tom psychicky špatně, dostával jsem docela od trenéra sodovku. Nebylo to jednoduché, ale nebyl jsem v tom sám. Naštěstí jsem to neměl daleko domů, takže jsem občas zajel do Čech," řekl Jan Rajnoch, který po návratu do kabiny Mladé Boleslavi prožil velmi příjemný a obživující pocit.

"Byla to paráda, spadlo to ze mě, v kabině byla úplně jiná atmosféra než v Cottbusu. Poslední dva měsíce byly opravdu psychicky náročné, i když musím klukům v Cottbusu poděkovat, protože byli opravdu výborní. Nato, že tam byla spousta národností, byla parta skvělá. Kluci mi i ze začátku dost pomohli. Bohužel to bylo pokažené jedním člověkem. Stojím za názorem, že kdyby tam byl jiný trenér, že by se bundeliga pro Cottbus zachránila v pohodě. Nechci to ale rozebírat," sdělil Rajnoch.

Defenzivní středopolař se vrátil do známých míst. Středočechům chce pomoci do evropských pohárů. "Vrátil jsem se rád, působení v Boleslavi jsem probíral i s Kuličem, a když se vrátil trenér Uhrin, tak jsem neměl co řešit," uvedl Rajnoch. "Cíle pro každého hráče musí být ty nejvyšší, ale je potřeba se o nich vyjadřovat s pokorou. Příprava byla velmi dobrá, je tu výborný trenér. Tak uvidíme, jak to bude vypadat v sezoně," uzavřel sedmadvacetiletý fotbalista.