Hlavní trenér Dušan Uhrin byl s přípravou mužstva na nový soutěžní ročník spokojen. "Byli jsme týden na soustředění v Jablonci, kdy jsme se zaměřili na kondiční část. Poté jsme byli na herním soustředění na Kaprunu. V Rakousku jsme sehráli čtyři přípravná utkání, kde jsme se snažili zapracovat nové hráče do našeho systému, který chceme hrát. V tréninkové fázi jsme nevynechali nic. Věřím, že jsme dobře připraveni na nový ročník," uvedl Dušan Uhrin, který se krátce vrátil k nevydařené loňské sezoně.

"Bohužel se mi nepodařilo vybojovat v závěru soutěže, kdy jsem mužstvo přebral, evropské poháry. To bych tedy chtěl zvládnout letos. Musí to ovšem zvládnout sami hráči. Máme dobré hráče, uvidíme, jestli ten boj o přední příčky psychicky zvládnou," přiznal mladoboleslavský kouč, jenž následně dodal, kdo bude v novém ročníku nosit na rukávě kapitánskou pásku. "Kapitána jsme volili včera. Zvolen byl Marek Kulič, zástupcem je Jan Rajnoch," upřesnil Uhrin, který posléze doplnil, že kvůli zranění Millera bude brankářskou jedničkou pro začátek sezony Michal Vorel.

O novinkách pro fanoušky na stadionu promluvil ředitel obchodu a komunikace Ing. Petr Svěcený. "Novinkou bude zpravodaj, který bude rozšířený. Uvnitř najdou diváci slevový kupon na pivo či nealkoholický nápoj," řekl Petr Svěcený.

"Připravujeme navíc výstavbu šesti skyboxů na východní tribuně, ty by měly být dokončeny v první části podzimní sezony," doplnil generální ředitel klubu Jaromír Šeterle, který následně přiblížil změny v kádru. "Přišli zkušení hráči navrátilci Jan Rajnoch a Marek Kulič, jsou tu někteří cizinci, jako např. Etiopan Fikru-Teferra Lemessa. Ze Slavie přišel brankář Michal Vorel. Co se týče odchodů, Michal Papadopulos zamířil do nizozemského Heerenveenu.

Fotbalisté, kteří se nevešli do základního kádru, pak odešli na hostování," uvedl Jaromír Šeterle, který poté odtajnil hlavní cíl mužstva pro nadcházející ročník.

"Jdeme do sezony s rozpočtem zhruba 150 mil. Kč a se stejnými cíly jako loni, tedy vybojovat evropské poháry. Základem je však to, abychom měli plný stadion, aby hra byla atraktivní, aby diváci neubývali, ale naopak přibývali," dodal Šeterle.