"Nemá cenu se zabývat konkrétním umístěním. Chceme být osvěžením ligy, být atraktivním týmem pro diváky a budeme chtít, aby hráči v každém utkání podali stoprocentní výkon. Když se to všechno povede, budeme spokojení," prohlásil ředitel klubu Vladimír Krejčí.

Slovácko bylo před dvěma lety zatíženo dluhy ve výši 70 milionů, kterých se vedení klubu po vstupu nového majitele Zdeňka Zemka dokázalo zbavit. "K dnešnímu dni je klub oddlužený," informoval Zemek. Přesnou výši rozpočtu však odmítl sdělit. "Jedná se o částku přesahující padesát milionů," naznačil Zemek, jenž je předsedou klubového představenstva.

Kouč Josef Mazura musel během letní pauzy do týmu zabudovat hodně nových hráčů. Z hostování v Nitře zamířil zpátky Filip Racko a z HFK Olomouc se vrátil Jaromír Grim. Působení Brazilce Clebera se změnilo v přestup a v minulém týdnu se do Uherského Hradiště vrátil jablonecký Lukáš Fujerik, jenž na jaře působil ve Slovácku. Zcela novými tvářemi jsou gólman Josef Kubásek, obránci Peter Struhár s Alešem Urbánkem, záložníci Tomáš Abrahám a Vít Valenta s útočníkem Petrem Švancarou.

"Chtěli jsme do každé řady přivést kvalitního hráče, a to se nám podařilo. Abychom byli konkurenceschopní, udělali jsme hodně změn s důrazem na zkušenost a kvalitu. V tuto chvíli jsme to nemohli učinit jinak, ale postupně se začneme zaměřovat na talentované mladé hráče," poznamenal Krejčí. Ředitel klubu připustil, že příchody ještě nejsou definitivní. Trenér Mazura by si totiž ještě přál jednoho forvarda. "Chceme v útoku zvýšit konkurenci. Až se to povede, oznámíme to," uvedl Krejčí.

Během letní přípravy Slovácko absolvovalo dvě soustředění a odehrálo sedm utkání, v nichž jednou zaváhalo a pouze dvakrát inkasovalo. "Jsme rádi, že to tak je a věříme, že v lize budeme podobně úspěšní," věřil kapitán týmu René Formánek. "Některá utkání byla kvalitní, jiná se nám moc nepodařila, ale věřím, že jsme dobře připravení na soutěž. O sestavě mám jasno tak z osmdesáti procent," podotkl Mazura.

Slovácko nastoupí v úvodním kole v sobotu doma proti Plzni. "Budeme mít proti sobě velice těžkého soupeře, ale máme jej zmapovaného. Když do utkání dáme svůj um, tak nemůžeme mít obavy. Plzeň je taková, abychom ji zvládli," prohlásil Mazura.