Házenkářky Písku čekají ve druhém kole Challenge Cupu nizozemský SV Dalfsen, bosenský ZRK Ilidza a černohorský WHC Biseri, s nimiž se Jihočešky poměří ve skupině B. Do další fáze turnaje postupují dva celky, pokud by Písek skončil první, narazí na makedonský HC Metalurg, pokud by byl druhý, utká se s rakouským týmem HC MGT BW Feldkirch.

"Informace o všech týmech, které jsme dostali do skupiny, se budou shánět velice těžko a za každou z nich budeme velice rádi," uvedl trenér Písku Jan Salač. "Turnaj se s největší pravděpodobností bude hrát u některého ze soupeřů a my se tak aktuální informace dozvíme až přímo na místě. Nebude to nic lehkého, ale budeme se snažit postoupit do další fáze poháru," dodal.

Házenkářky Olomouce se ve 3. kole Poháru vítězů poháru utkají se silným maďarským celkem DSVC-Aquaticum. Ten se v minulé sezoně probojoval do osmifinále PVP a jeho největším úspěchem je finále Poháru EHF z roku 1996.

"Losem nejsme nadšeni, přáli jsme si lehčího soupeře nebo atraktivnějšího. Ale je to los, se kterým se nedá nic dělat. Je to silný tým, pravidelný účastník evropských pohárů a je všeobecně známá síla maďarské klubové házené, ze které těží i její reprezentace," uvedl trenér Hanaček Libor Malinek.

V mužských pohárech dostali atraktivnějšího soupeře házenkáři Dukla Praha, kteří se v 1. kole Poháru EHF poměří s norským týmem Haslum HK. Na Karvinou čeká ve stejné soutěži lucemburské Dudelange. "Ze soupeře mám respekt, určitě bude kvalitní, ale my se budeme snažit postoupit," nechal se slyšet trenér Dukly Pavel Pauza. "Momentálně je těžké odhadnout sílu soupeře, Norsko je na světové scéně na podobné úrovni jako my," dodal.

"S pokorou přijímáme soupeře, z ekonomického hlediska je to pro nás přijatelný sok. Máme se ale na pozoru, jsou tam čtyři reprezentanti. Nezbývá než se dobře připravit a začít zjišťovat informace. S losem jsme spokojeni," liboval si trenér Karviné Martin Kostelník.