Karel Kapr prohlásil: "My chceme, aby se situace kolem Bohemians 1905 konečně vyřešila a ČMFS to dosud neudělal. Svaz to neustále odkládal. Pokud nerozhodne, tak v 10. kole nenastoupíme."

Prezident FK Bohemians Praha tímto způsobem akceleruje složitou kauzu několika klubů s názvem Bohemians, do jejíhož řešení se ČMFS příliš nechce a spíše spoléhá na rozhodnutí soudů. Svaz však oddaluje řešení situace i z hlediska vlastní legislativy.

Původní FC Bohemians Praha a.s. je od roku 2005 v konkursu, ale je stále členem ČMFS pod registračním číslem 100001. Letos začal znovu vyvíjet sportovní činnost a přihlásil mužstvo do třetí třídy soutěží Pražského fotbalového svazu.

Klub Bohemians 1905, který letos postoupil z II. do I. ligy, je rovněž registrován pod číslem 100001 a domnívá se, že koupil práva k soutěžím z konkursní podstaty FC Bohemians Praha a.s. v souladu s předpisy ČMFS a obchodním zákonem. Nikdy se však nepřihlásil za člena svazu. V roce 2005 začal hrát ČFL, v roce 2006 koupil práva na II. ligu od Xaverova a vybojoval si postup do I. ligy. V roce 2008 z ní sestoupil, ale letos se vrátil zpět. Z hlediska legislativy ČMFS byla sporná i koupě práv na II. ligu od Xaverova, neboť toto mužstvo se do soutěže administrativně nepřihlásilo.

Klub FK Bohemians Praha vznikl transformací z FC Střížkov a převodem práv na ČFL a jméno Bohemians začal používat po dohodě s tělovýchovnou jednotou Bohemians Praha. Během tří let postoupil do I. ligy.