Senát vrchního soudu snížil trest o tři roky hlavně z toho důvodu, že jednání Kulhánkové se mu nezdálo jako pokus o vraždu, z kterého byla původně obžalována. Útok tedy soudci přehodnotili a trestný čin překvalifikovali na úmyslné ublížené na zdraví. Pravomocný trest si musí obžalovaná odpykat ve věznici s ostrahou.

Incident se odehrál 22. listopadu loňského roku, když se druh Kulhánkové vrátil opilý se svým kolegou do maringotky do sběrných surovin v ulici Pod vinným potokrm v Praze 10, kde pracoval jako hlídač. Společně se pak pustili do dalších krabic vína, až poškozený usnul. Když se probudil, začal být na Kulhánkovou agresivní, nadával jí a dokonce ji i udeřil. To jí podle soudu rozzlobilo natolik, že si do kuchyně doběhla pro nůž a se slovy "ty už mě srát nebudeš" ho bodla do hlavy a hrudníku.

Po útoku se napadený na obžalovanou zhroutil. Žena se pokoušela s přítelem komunikovat, aby neupadl do bezvědomí a jeho kolega zavolal záchrannou službu. Ta pobodaného převezla do vinohradské nemocnice, kde se podrobil okamžité operaci, bez které by podle soudu po několika desítkách minut zemřel.

V době útoku spolu pár žil pouhé čtyři měsíce. Dříve si Kulhánková přivydělávala prostitucí a před seznámení se svým přítelem byla bez domova. Podle jejích slov od svých 13 let pije alkohol a bere drogy. Má celkem pět dětí, ani jedno však není v její péči. Čtyři potomky vychovávají pěstouni, jednu holčičku si již osvojila jiná rodina. Druh Kulhánkové byl dříve trestán za majetkovou trestnou činnost.