Vysypaný náklad po nehodě kamionu zapříčinil v úterý nad ránem uzavření dálnice D1 na 137. kilometru ve směru na Brno. Opačně na Prahu se dalo projet jedním jízdním pruhem.

Nehoda se stala kolem půl třetí v noci u obce Stránecká Zhoř v okrese Žďár nad Sázavou. "Kamion jel původně ve směru na Prahu. Řidič ale přejel při nehodě svodidla a havaroval v protisměru. Z havarovaného nákladního vozidla se vysypal náklad drátěných košů a unikly provozní kapaliny. Zranili se také oba muži, kteří ve voze cestovali," řekl agentuře Mediafax mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb.

"Těžké zranění utrpěl pětatřicetiletý spolujezdec, kterého s poraněním pánve odvezla sanitka do nemocnice v Brně-Bohunicích. Devětadvacetiletý řidič kamionu byl zraněn lehce. S pohmožděním hrudníku skončil v třebíčské nemocnici," sdělil agentuře Mediafax mluvčí krajské záchranky Miroslav Havlík.

Příčinu nehody policie vyšetřuje.

Dopravní situaci komplikovala i skutečnost, že kamion havaroval v místě uzavírky, takže silnici zablokoval zcela. Místo nehody se objíždělo po silnici II/602 přes Měřín a Velké Meziříčí-západ, kde se stačila utvořit až čtyřkilometrová pomalu jedoucí kolona. Ta se nyní podle policejní operační důstojnice v Jihlavě rychle rozjíždí.