Návrh na insolvenční řízení spojený s návrhem na konkurz podal na firmu hokejista Petr Vala, kterému má dlužit na odměnách a prémiích za listopad 2008 až leden 2009 přes 80 tisíc korun. V návrhu jmenuje i další hokejisty, kterým má klub dlužit, a to Michala Nováka, Michala Kolarze a Adama Lukačoviče.

Po zahájení insolvenčního řízení soud zkoumá, zda je dlužník v úpadku, či nikoliv. Během řízení smí dlužník nakládat se svým majetkem jen ve velmi omezené míře a nesmí majetek spravovat tak, aby se snížila jeho hodnota. Dojde také k zablokování věřitelů, kteří nemohou vůči dlužníkovi vymáhat své pohledávky např. exekucí. Věřitelé se však mohou o své pohledávky přihlásit u soudu. Soud může insolvenční návrh odmítnout (např. pokud neobsahuje všechny náležitosti), insolvenční řízení zastavit (např. pokud navrhovatel vezme svůj návrh na úpadek zpět), zamítnout insolvenční návrh (např. pokud věřitel neprokáže, že má vůči dlužníkovi splatnou pohledávku), nebo může vynést rozhodnutí o úpadku, či úpadku spojeného s konkurzem.

V průběhu července byl v insolvenčním řízení i další prvoligový hokejový klub, a to HC Sareza Ostrava (resp. VOKD Poruba). Návrh na její úpadek ale soud zamítnul.

HC Havířov Panthers hrál letos druhou nejvyšší tuzemskou hokejovou soutěž, kde skončil v předkole play-off.