Bezpečnostnímu expertu ČSSD Františku Bublanovi se nelíbí, a po vítězných volbách by to změnil, že v současnosti mohou na oblastních velitelstvích policie vzniknout zmatky ve velení, existují zde totiž dva šéfové. "Jeden, který má na starosti pořádkovou policii a druhý, který má na starosti policii kriminální. No, a když se něco stane, tak je v tom zmatek, kvůli duplicitě velení," řekl Bublan s tím, že pak oba velitelé musí až na krajské velitelství k tamnímu řediteli.

Takzvané dvojstupňové vedení se nelíbí ani komunistům. "Nechci se dlouho bavit o vedení na okresních ředitelstvích policie, ale to dvojstupňové vedení není v současnosti ideální," prohlásil poslanec za KSČM Zdeněk Maršíček.

Řešení celé situace vidí Bublan v tom, že ve vzniku ještě jednoho velitelského místa na oblastních velitelstvích, aby měl oba velitele pořádkové a kriminální policie pod sebou. Podle jeho slov také místo tabulkově již existuje. Bublan si od tohoto kroku slibuje zjednodušení a zpružnění práce policie na bývalých okresech.

Exminist vnitra Ivan Langer (ODS) se však současného řešení na bývalých okresech zastává, tvrdí, že díky tomu, že zde není další velitel policie, tak se ušetřilo 1800 pracovních míst a tito policisté mohli být nasazeni na ulicích. „Policie měla v minulosti mnoho velitelů, vycházelo to jeden velitel na osm policistů, v současnosti je ten poměr jeden velitel k 11 policistům. Bublan z Maršíčkem by pak krokem, kdy by vznik další velitel, stáhli těchto 1800 policistů z ulice zpět do kanceláří,“ řekl exministr.