Koncert začne ve 14 hodin a potrvá do 17 hodin. "Lidé v rámci něj mohou vložit peníze do zapečetěné pokladny umístěné na náměstí. Výtěžek bude použit na nákup školních pomůcek pro děti v nedávno zaplavené obci Jeseník nad Odrou," uvedla Rusová.

"Máme tady nejméně sedm rodin se školou povinnými dětmi, které byly vyplavené kompletně. Je mezi nimi vdova se čtrnáctiletou dcerou nebo rodiče s malým miminem a se dvěma školáky. Pomoc Zlíňanů tyto rodiny a zejména jejich děti určitě uvítají," poznamenal místostarosta Jeseníku nad Odrou Libor Macháč (nezávislý).

Samari spolu s dalšími dvěma humanitárními organizacemi s názvy Pomoc bez hranic a Maranatha Help pracovala v Jeseníku nad Odrou dva týdny a plánuje další pomoc. V Jeseníku se zatím vystřídalo 21 lidí, z toho bylo devět obyvatel Zlína. Ostatní přijeli z Prahy, z Brna nebo z Českých Budějovic. Někteří mohli zůstat jen na pár dní, jiní obětavě pracovali po celou dobu brigády.

Lidé mohou svůj příspěvek poskytnout obci postižené záplavami i jinak než na úterním koncertě. Číslo účtu veřejné finanční sbírky Samari na pomoc zaplaveným je 231197664/300.