Šest koncertů, které se uskuteční ve dnech 21. až 29. července, provede návštěvníky světem hudby několika století i žánrů. Zazní tu skladby orchestrální, komorní i sólové, hrát budou i varhany nebo housle staré víc než 300 let. Pestrý program složil houslový virtuóz Jaroslav Svěcený, hostitel a současně i interpret na všech festivalových koncertech.

Na Tónech Chodovské tvrze se 28. července rozezní také ojedinělá kolekce pražských houslí z 18. a 19. století, která byla zhotovena na Malé Straně pro kulturní využití na Pražském hradě. Na jeden večer si je houslista Svěcený vypůjčí.

"Tato sbírka houslí je naprosto unikátní. Zatím byla uložena v depozitářích a veřejnosti se představí pouze krátce během výstavy v Národním technickém muzeu," řekl Jaroslav Svěcený a dodal: "To, že na historické housle budeme moci i hrát, je naprosto výjimečné."

Návštěvníci se mohou těšit třeba i na populární Vivaldianno s Michalem Dvořákem a Radimem Hladíkem, na vystoupení kytaristy Lubomíra Brabce, klavíristy Pavla Větrovce nebo varhaníka Josefa Popelky.

Vstupenky na hudební festival jsou k dispozici na pokladně Chodovské tvrze, Kulturního centra Zahrada a v síti Ticketpro. Organizátoři zajistili pro případ nepříznivého počasí i tzv. suchou variantu, kdy by se festival konal v sále KC Zahrada. K němu by zájemce dopravily od Chodovské tvrze autobusy.