Ještě než pardubičtí hokejisté začali polykat první tréninkové dávky na ledové ploše, museli podstoupit kontrolní fyzické testy, které měly ověřit jejich připravenost. "V třítýdenní pauze měli hráči individuálně trénovat, zkontrolovali jsme si, zda udrželi výkonnost, kterou v létě natrénovali. Aby zkrátka byli v dobré kondici, když jdeme na led," prohlásil Sýkora.

Odpoledního tréninku se zúčastnila i největší hvězda týmu a legenda českého hokeje Dominik Hašek. Čtyřiačtyřicetiletý gólman se mezi tři tyče postavil po čtrnácti měsících. Poslední zápas odehrál dvojnásobný vítěz Stanley Supu za Rudá Křídla z Detroitu 14. dubna 2008 proti týmu Nashville Predators. "Byl jsem sice s kluky hrát na ledě, ale to jsem působil v obraně. Takže teď to máme po více než roce, navíc ve zcela nové brankářské výstroji. Bylo to velmi náročné. Mám to ale za sebou a už se těším na další," řekl pro oficiální internetové stránky Pardubických Hašek.

"Dominátor" se během téměř hodinového tréninku pořádně zapotil, příliš puků však za svá záda nepustil. Olympijský vítěz z Nagana by rád odchytal v přípravě více než polovinu zápasů. "Vím, že až půjdu na svůj první duel tady, bude to pro mě něco výjimečného, ať se bude jednat o přípravný zápas nebo o extraligu. Asi tam bude určitá nervozita, očekávání je veliké. Už si ani nepamatuji, jak je to dlouho, kdy jsem naposledy stál v pardubické brance," přiznal Hašek, který se po dlouhých letech strávených v NHL objevil v brankářské výstroji netradičně už v červenci.

"Je to pro mě nezvyk. V Česku se začíná dřív, tak jsem se připojil. Je to období, kdy by člověk byl radši u vody, ale beru to tak, jak to je," sdělil Hašek. Na Východočechy čekají v nejbližších dnech jednofázové a dvoufázové tréninky. První přípravný zápas sehrají Pardubičtí ve čtvrtek 30. července, kdy na domácí půdě hostí Kladno.