Šesté filmové dobrodružství Harryho Pottera mohli čeští diváci zhlédnout již v noci z 15. na 16. července, kdy si jej nenechalo ujít více než 10 tisíc fanoušků populární fantasy série. Po prvním dni už u nás film Harry Potter a Princ dvojí krve vidělo 52 126 diváků. Do neděle česká kina na Harryho Pottera prodala 172 626 vstupenek v celkové hodnotě 21 826 096 korun.

Rekordní víkendové tržby v České republice dosud držel závěrečný díl fantasy trilogie Pán prstenů s podtitulem Návrat krále. Ten před pěti lety do kin přilákal necelých 150 tisíc diváků. Harry Potter a Princ dvojí krve jeho návštěvnost předčil o 16 procent a v případě tržeb byl dokonce o 21 procent úspěšnější.

"Harry Potter a Princ dvojí krve tak dokazuje tvrzení, že každý díl je lepší a lepší i po této stránce. Během prvního víkendu od uvedení je o 39 procent úspěšnější než páté pokračování - Harry Potter a Fénixův řád," uvedla Prchalová.

Filmová adaptace šestého dílu knižní série spisovatelky J.K. Rowlingové v současné době plní kinosály po celém světě. V severoamerické distribuci Harry Potter a Princ dvojí krve za pět dní utržil 160 milionů dolarů a v celoročním pořadí mu již teď patří osmé místo. Celosvětově má film na kontě téměř 400 milionů dolarů.

V českých kinech navzdory rekordnímu nástupu Harryho Pottera překvapivě výrazně nepoklesnul zájem o starší tituly. Na druhém místě se nachází třetí pokračování animovaného filmu Doba ledová. Nejnovější příběh prehistorických zvířat si nenechalo ujít 71 813 diváků, což představuje pouze 11 procentní mezitýdenní pokles. Třetí Dobu ledovou vidělo již více než 300 tisíc českých diváků, kteří za vstupenky utratili téměř 50 milionů korun.

Třetí pozice patří gangsterce Veřejní nepřátelé s Johnnym Deppem v hlavní roli, kterou si nenechalo ujít 8 464 diváků. Její tržby poklesly téměř o třetinu na 1 205 705 korun. Čtvrté je po čtyřech týdnech druhé pokračování akčního filmu Transformers, které přilákalo 8 535 návštěvníků kin. Francouzskému životopisnému dramatu Coco Chanel stačilo na pátou pozici 4 112 diváků a tržby ve výši 580 701 korun. Snímek T.M.A. od režiséra Juraje Herze zaznamenal výrazný propad a týden po premiéře jej vyhledalo pouze 2 549 příznivců hororového žánrů, což mu zajistilo osmou pozici.