Prvního tréninku na ledě se tak nezúčastnili všichni hráči. "Bohužel se nepodařilo zamrazit led. V Budějovicích se rekonstruovala ledová plocha a patrně během práce na druhé ledové ploše došlo k tomu, že se poškodilo zařízení, které má zamrazit první ledovou plochu. Bohužel jsme v současné době limitováni ledem a jezdíme do Písku. Z tohoto důvodu absolvovalo trénink pouze 25 - 26 hráčů. Zbytek týmu, což jsou především junioři, zůstal v Budějovicích a na led nešel," sdělil v pondělí agentuře Mediafax tiskový mluvčí českobudějovického klubu Antonín Vansa.

Jihočeši patrně budou muset využít náhradní ledové plochy celý tento týden. "Trubky, které mají ledovou plochu zamrazovat, se bohužel ucpali. Pokud půjdou průduchy nějakým způsobem profouknout, tak bychom měli mít led 27. července. Pokud ne, tak by to byl problém a přípravu by to poměrně zkomplikovalo," přiznal Antonín Vansa.

Českobudějovičtí se poprvé představí na ledě v exhibičním utkání v rámci vyvrcholení oslav 80 let hokeje v Jindřichově Hradci. Jejich soupeřem bude v sobotu 1. srpna od 16 hodin výběr místních patriotů a jejich kamarádů (např. Aleš Kotalík, Jan Marek, Jan Novotný, Rostislav Klesla a další...). "Na novou sezonu se jinak budeme připravovat výhradně v domácích podmínkách. Žádný zahraniční turnaj neplánujeme. Chtěli jsme na turnaj do Salcburku, ale tam už bylo obsazeno. Máme ovšem v plánu sehrát zápasy s dvěma zahraničními protivníky, v sobotu 15. srpna přivítáme Salcburk, o pět dní později pak německý Kolín nad Rýnem," upřesnil program Antonín Vansa.

Jihočeši se zúčastní také tradičního Tipsport Hockey Cupu. Generálku na nový extraligový ročník plánují odehrát ve čtvrtek 3. září od 18:00 hodin v Pardubicích.