Během hodinu a půl trvajícího pobytu na ledové ploše hráči trénovali hlavně střelbu, přihrávky a přečíslení. Z kádru chyběl pouze bek Jiří Vykoukal, který se k týmu připojí později. Na ledě se objevili i útočníci Jaroslav Hlinka s Janem Hlaváčem, jejichž setrvání ve Spartě na začátek sezony, o kterém se jedná, by kouč Hynek uvítal. S bývalými spoluhráči si zatrénoval také forvard Jan Marek z ruského Magnitogorsk.

Do přípravy se zapojil devětadvacetiletý Dušan Devečka, kterému skončila smlouva ve Slovanu Bratislava. "Dušan je tady na zkoušku do určitého data. Smlouvu podepsal Honza Hanzlík a byli bychom rádi, kdyby se nám podařilo přivést ještě jednoho obránce," komentoval Devečkovu přítomnost pro klubový web Hynek.

Celý trénink absolvoval uzdravený Martin Ručinský, který nebyl na ledě poprvé. "Martin chodil na led, když jsme měli letní přípravu a měl z toho dobrý pocit. Doufám, že jeho zdravotní stav vydrží do celé sezony," přál si sparťanský kouč. Naopak Martin Látal, který se v pauze podstoupil operaci kolene, se na ledě objevil jen na začátku tréninku a zbytek sledoval ze střídačky.

Zkušenosti sbíraly i mladé naděje, kromě Petra Vošmika trénoval s extraligovými hokejisty i dvacetiletý Lukáš Luňák, který přišel v průběhu minulé sezony z Olomouce, a Dominik Pacovský, člen širšího kádru reprezentace do 20 let, který hraje v nižší zámořské soutěži a trenéři sledují jeho výkony.

Sparta odehraje během přípravy osm utkání, první test formy absolvuje 4. srpna proti Berounu. Generálkou na extraligu bude 3. září domácí souboj se Slovanem Bratislava.

Program přípravných zápasů Sparty Praha:

Úterý 4. srpna: Sparta Praha - Beroun (17.30)
Čtvrtek 6. srpna: Sparta Praha - Plzeň (18.00, Tipsport Cup)
Úterý 11. srpna: České Budějovice - Sparta Praha (17.30, Tipsport Cup)
Čtvrtek 13. srpna: Sparta Praha - Chomutov (18.00, Tipsport Cup)
Úterý 18. srpna: Hradec Králové - Sparta Praha (17.30, Tipsport Cup)
Pátek 28. srpna: Mannheim - Sparta Praha (17.30, Salcburk)
Sobota 29. srpna: Sparta Praha - Espoo (17.30, Salcburk)
Čtvrtek 3. září: Sparta Praha - Slovan Bratislava (18.00)