Na ledě Metrostav Arény se dvě hodiny prohánělo hned šest formací. "Při prvním tréninku jsme se soustředili především na herní činnost jednotlivců, aby se do toho po čase znovu dostali. Od začátku už ale bylo vidět, že i přes pauzu je práce s holí u některých hráčů lepší, a to díky několika tréninkům na ledě, které jsme absolvovali během suché přípravy. Od úterý trénujeme dvoufázově a příští týden už jsou na programu první přípravné zápasy," uvedl pro oficiální internetové stránky hlavní kormidelník Středočechů Vladimír Čermák.

Na ledové ploše se objevili i Richard Král a slovenský reprezentační forvard Michal Macho, kteří se doposud připravovali individuálně. Středočeši zkouší mladého slovenského útočníka Petera Novajovského, který v uplynulé sezoně působil ve Slovanu Bratislava. Mladá Boleslav má zájem i o gólmana Michala Valenta. "Je tady, ale uvidíme, jak situace dopadne. Myslím si, že tento týden se věc vyřeší," řekl Luděk Bukač.

Mladoboleslavští získali na střídavý start jihlavského gólmana Milana Řehoře, podobně zamýšlejí i v případě zadáka Libora Bezděka. Oba hráči se objevili na úvodním pondělním tréninku. "Jihlava nám odsouhlasila, že s námi může týden trénovat. Také v jeho případě se chceme dohodnout na střídavém startu," upřesnil pro oficiální internetové stránky Bruslařského klubu sportovní ředitel týmu Luděk Bukač. Týden budou s A-týmem trénovat také junioři Martin Belay, Lukáš Krejčík a Lukáš Vrba.

"Jde o to, aby ti kluci dostali motivaci, že šance dostat se do A-týmu tady je. Za druhé nám během dvoufázových tréninků budou doplňovat skupiny tak, aby v obou byly tři formace," komentoval účast juniorů v kabině A-týmu hlavní trenér Vladimír Čermák. Na ledě byli i bratři Vrbatové. Starší Radim zatím čeká na nové angažmá, mladší David bude hájit barvy Bruslařského klubu i v nadcházejícím ročníku.

První přípravné utkání mají Mladoboleslavští v plánu v úterý 28. července. Od 17.30 hostí na domácí půdě prvoligové Benátky nad Jizerou. Generálku na ligu pak odehrají ve čtvrtek 3. září na ledě Kladna. Celkem by měli sehrát 11 utkání včetně zápasů tradičního Tipsport Hockey Cupu.