"První trénink byl delší, než jsme čekali. Ale nálada je pozitivní a tak to má být, i když na konci bylo na ledě dost sněhu a puky už nelítaly, jak by měly," usmíval Balaštík se při přechodu z tréninkové PSG Arény do útrob právě rekonstruovaného stadionu Luďka Čajky, kde má zlínský celek šatnu.

Balaštík začne v září od návratu z NHL třetí sezonu ve Zlíně, i když to vypadalo, že bude působit v zahraničí. Nabídka, která by splňovala jeho představy, však během jara nepřišla. Proto zvolil jistotu a se zlínským klubem uzavřel nový kontrakt. Kvůli hledání zahraničního angažmá neabsolvoval společnou suchou přípravu a trénoval sám v Uherském Hradišti. K týmu trenéra Zdeňka Venery se tedy připojil až v pondělí. Spoluhráči jej v šatně viděli velmi rádi, protože očekávají tučný příspěvek do společné pokladny.

"Prý mám platit odchodné a zároveň nové zápisné. Ale nikam jsem vlastně neodešel, zůstal jsem doma, takže to ještě budeme muset nějak vymyslet," culil se útočník, který byl v minulé sezoně kapitánem zlínského mužstva.

Narozdíl od některých spoluhráčů nevyužil možnosti nazout hned první den na ledě nové brusle. "Raději jsem začal na starých, z minulé sezony mi zůstala i vesta a holenní chrániče. Ale v průběhu srpna si vezmu nové brusle. Dneska už jsou na takové úrovni, že za tři čtyři dny budou stoprocentně zajeté. Hodně tomu pomůže i nahřívací trouba," poznamenal devětadvacetiletý kanonýr, jenž byl třikrát nejlepším extraligovým střelcem.