Slovenský obránce se vrátil do známých míst, dres šelem z Podještědí před několika lety oblékal. "Pamatuji si z tehdejší doby právě nynější halu - Svijánskou arénu, ve které však A-tým extraligu už nehraje. Když jsem odešel, tak začali stavět novou halu, ve které pak začali hrát. Vyrostla zde opravdu nádherná hala. Hokejové prostředí je tu krásné. Jinak ale Liberec dobře znám a moc se těším na tu novou sezonu," přiznal v pondělí v rozhovoru pro agenturu Mediafax Martin Čakajík, pro kterého byl liberecký klub prioritou.

"Mám odsud manželku a nějaké zázemí. Hokejový Liberec šel za poslední roky strašně nahoru. Jak jsem říkal, před lety jsem tady hrál, takže vím, jaké to tu bylo. Mezitím se strašně zlepšili po všech stránkách. Skloubilo se jedno s druhým a toto byla pro mě nejlepší varianta a já jsem strašně rád, že Liberec vyšel," radoval se Čakajík, který se ledové plochy už nemohl dočkat. "Já se vždy těším na led, takže ve mně převládají v současné chvíli určitě příjemné pocity. Těšil jsem se na led stejně jako ostatní. Byli jsme hodně nažhaveni, led nás už velmi lákal," doplnil slovenský zadák.

Právě Čakajík by se v nové sezoně měl po odchodu několika klíčových obránců stát jednou z hlavních opor zadních řad Severočechů. "Už mi bylo něco naznačeno, jak manažerem, tak trenérem. Musím se s tím poprat. Hlavně myslet na tým, pomáhat mužstvu a co nejlépe bránit. Tíha odpovědnosti bude na mě asi větší, ale už nejsem nejmladší. Něco se ode mě očekává. Když to zvládnu, bude to dobré. Když ne, tak budu muset odejít. Já ale věřím, že to dobré bude, že pomohu týmu a budeme hrát dobře," doplnila nová posila Bílých Tygrů.

Cíl libereckého klubu je po loňské neúspěšné sezoně zcela jasný, proniknout do play-off. "Chceme hrát dobrý hokej, s kvalitními výsledky. Základem je udělat play-off a tam se pak může stát cokoli. Nesmíme mít příliš velké oči, naopak postupnými kroky se dostat výše než v minulé sezoně," uzavřel Martin Čakajík.