"S nabídkou Salcburku jsem nebyl spokojen ani já ani klub, takže to nedopadlo a zatím zůstávám v Liberci," řekl v pondělí na tiskové konferenci FC Slovan Liberec chorvatský útočník. Kanonýr Severočechů poté přiznal, že ho neuskutečnitelný přestup do Rakouska netrápí. "Zklamaný z toho nejsem, samozřejmě bych to rád zkusil, ale takový je fotbal. Zůstávám v Liberci, kde si zahraji Evropskou ligu," doplnil Kerič.

Kolonie hráčů z bývalé Jugoslávie se v nadcházející sezoně na stadionu U Nisy rozroste. Vedle Keriče, Vulina a Keliče bude v týmu působit i další Chorvat Čorič, dále Bosňan Purič a Srb Bosančič. "Já s tím nemám samozřejmě žádný problém, protože všichni mluví stejným jazykem jako já," usmíval se Kerič.

"Ale pro ostatní kluky je to trochu divné, teď nás je tu šest, sedm. Že by se ale vytvořila nějaká skupina, která by se oddělila, to nehrozí. Starší hráči v mužstvu by to nedovolili a ani my to nechceme," prohlásil Andrej Kerič, který v týmu trochu působí v roli překladatele a průvodce. "Něco se snažím třeba překládat na tréninku, když něco nerozumí," přiznal.

Liberecký kanonýr bude v úvodním ligovém duelu proti Kladnu svému týmu kvůli karetnímu trestu chybět. "Samozřejmě mě to mrzí, ale je to jen jeden zápas, to se dá přežít. Horší to bylo v zimě, kdy jsem nemohl v jarní části dvakrát po sobě hrát," dodal kanonýr Slovanu.

Staronovou tváří v dresu Severočechů je i záložník Lukáš Vácha. "Dostal jsem šanci na roční hostování s opcí. Byl jsem tu už před rokem, líbí se mi tu. Trenéři i hráči jsou skvělí, lidí tady v Liberci fotbalu rozumí. Dávají tady šanci mladým hráčům, pro mě je to jedině dobře. Doufejme, že se nezraním, že můj zdravotní stav bude dobrý a třeba se probojuji do základní sestavy," řekl Vácha, který v uplynulém ročníku Gambrinus ligy oblékl dres Baníku Ostrava.

"Chtěli mě tam jako pravého obránce, protože se jim zranil Radim Řezník. Dostal jsem další šanci, hrál jsem poměrně pravidelně. Připsal jsem si asi osm startů. Hraje se mi však lépe v záloze, kde nastupuji právě tady v Liberci.