Kouč Venera rozdělil v pondělí mužstvo na dvě části, které se prostřídaly v PSG Aréně sousedící se stadionem Luďka Čajky, na kterém během letní přestávky probíhá rozsáhlá rekonstrukce hrací plochy. Kvůli tomu PSG Zlín odehraje pět přípravných duelů v sousední hale a svůj domovský stánek vyzkouší až v extralize. "Před začátkem sezony si určitě stihneme na stadionu zatrénovat, ale přípravný zápas asi nestihneme," pravil Venera.

Na úvodním tréninku se mu hlásily tři nové tváře, kterými se stali obránce Jan Švrček a útočníci Michal Důras se Slovákem Peterem Sivákem. Z hostování se vrátil gólman Tomáš Štůrala, jenž bude krýt záda loňskému objevu Jakubovi Sedláčkovi. Nejdůležitější zprávou pro fanoušky moravského celku je však setrvání forvarda Jaroslava Balaštíka, jenž sice trénoval během suché přípravy individuálně, ale poté se dohodl s klubem na nové roční smlouvě. "Důležité je, že jsou všichni zdravotně v pořádku a můžeme trénovat naplno. Potřebujeme, aby nám v sezoně jezdily nohy," poznamenal trenér Zlína.

"První dva týdny se zaměříme zejména na bruslení, kontrolu puku a práci s hokejkou. Postupně budeme nacvičovat součinnost a spolupráci v pětkách. Časem také zúžíme kádr, poslední tři týdny před extraligovu budeme chtít hrát v nejsilnější vybrané sestavě," nastínil plány Venera.

Hokejisté, kteří se nedostanou do užšího kádru pro extraligu, budou moci nastupovat v nedalekém Vsetíně, který je účastníkem druhé ligy. Oba kluby už uzavřely smlouvu a zahájily spolupráci. Vsetín by měl fungovat jako farmářský tým PSG Zlín. "Zatím jsme na začátku, takže jsme se o konkrétních jménech nebavili. Ale spolupráce by měla být výhodná pro obě strany," řekl kouč Venera, který je ve Zlíně současně sportovním manažerem.

Během přípravného období Zlín odehraje 12 utkání. Kromě Tipsport Cupu se zúčastní také třídenního turnaje Rona Cup v Trenčíně. Generálkou na extraligu bude pro Venerův celek domácí duel 1. září proti Slovanu Bratislava. Se stejným soupeřem tým PSG odstartuje 30. července sérii přípravných utkání.

Program přípravných zápasů PSG Brno:
30. července: Slovan Bratislava – PSG Zlín
4. srpna: Třinec - PSG Zlín (Tipsport Cup)
6. srpna: PSG Zlín - Znojmo (17.00, Tipsport Cup)
11. srpna: Kometa Brno - PSG Zlín (18.00, Tipsport Cup, Prostějov)
13. srpna: Košice - PSG Zlín
14. srpna: Skalica - PSG Zlín
15. srpna: Trenčín - PSG Zlín
18. srpna: PSG Zlín - Vítkovice (17.00, Tipsport Cup)
20. srpna: PSG Zlín – Skalica (17.00)
25. srpna: Vsetín - PSG Zlín
28. srpna: PSG Zlín - Vienna Capitals (17.00)
1. září: PSG Zlín - Slovan Bratislava (17.00)