Druholigového kanonýra Martina Jirouše v uplynulé sezoně oblékal jako host dres Sokolova a nastřílel dohromady úctyhodných 18 branek. Sokolov pak měl podle dohody klubů díky opci možnost útočníka získat na přestup. Druholigový klu opci uplatnil a o hráče se poté začala ucházet pražská Sparta, jenž šikovného útočníka v přípravě také testovala. S tím však nesouhlasí Liberec.

"Martin Jirouš měl do 30. 6. 2009 platné hostování v Sokolově. Po jeho skončení se vrátil do Liberce, je naším hráčem a připravuje se v našem klubu na novou sezonu. Všechno ostatní, tedy uplatnění opce a podobných věcí je záležitostí mezi Sokolovem a Slovanem Liberec. Sparta místo toho, aby oslovila nás, tak oslovila Sokolov. To, že klub uplatní opci, ještě neznamená, že ten hráč do klubu přestoupí. Celá věc je složitá a bude se ještě dále vyvíjet," vysvětlil situaci ředitel libereckého klubu Libor Kleibl na pondělní tiskové konferenci. "Přestup platí v momentě, kdy Slovan Liberec podepíše přestupní lístky a to se nestalo," doplnil ředitel libereckého klubu.

Případ by nakonec mohl skončit i u arbitrážní komise. "My navrhujeme Sokolovu kompromis, na který však klub nechce přistoupit a nesouhlasí s ním. Navrhli jsme Sokolovu nějakou finanční kompenzaci, protože Jirouš v Sokolově něco odehrál a nastřílel osmnáct branek. Chtěli jsme se se Sokolovem domluvit," upřesnil Kleibl.