"Policisté se zaměřili především na silnici I/27 s poměrně hustým mezinárodním provozem, komunikace byla zvolena zejména proto, že to je jeden z rizikových úseků, na kterém se často stávají dopravní nehody. V akci bylo celkem deset služebních vozidel, šest motocyklů, vrtulník, 34 policistů vybavených několika laserovými radary a další záznamovou technikou," řekla Soukupová s tím, že se muži v uniformách zaměřili zejména na dodržování stanovených limitů rychlosti jízdy a nedovolené předjíždění.

Kontrolovaný úsek z ptačí perspektivy monitorovala posádka vrtulníku a při zjištění přestupků, jako bylo hlavně nedovolené předjíždění, ihned předávala informace policistům na stanovištích. V okolí silnice I/27 se dále pohybovaly tři dvoučlenné hlídky policistů na silničních motocyklech, a to konkrétně v úseku Domažlice a Klatovy, dále mezi Domažlicemi a obcí Koloveč a v okolí Horšovského Týna. Jejich pozornost se tam soustřeďovala především na motocyklisty.

Během akce, která se uskutečnila od 14 do18 hodin zkontrolovali policisté celkem 388 motorových vozidel a zjistili 112 dopravních přestupků, za které v 96 případech uložili v blokovém řízení pokuty v celkové výši 76 200 korun. Zbývajících 16 přestupků oznámili správním orgánům. Nejčastějším prohřeškem řidičů bylo překročení nejvyšší povolené rychlosti, a to v 34 případech, devět lidí nepoužilo za jízdy bezpečnostní pásy a devětkrát policisté zjistili nevyhovující technický stav vozidel. Ve dvou případech uložili policisté pokuty za nepoužití dětských sedaček. Test na alkohol měl pozitivní jen jeden z kontrolovaných řidičů.