Jako první promluvil ředitel klubu Libor Kleibl, který seznámil přítomné s novinkami pro nadcházející ročník. "Máme zbrusu nový trávník, registrujeme také změnu vstupného na Severní tribuně. Vzhledem k tomu, že byla pro diváky nejžádanější a nejatraktivnější, upravili jsme cenu na 100 Kč. Vstupné na ostatních tribunách zůstalo zachováno. Zavedli jsme také zlevněné vstupné na Východní a Západní tribuně, které činí 50 Kč.
Liberečtí v letní přestávce posílili mužstvo zejména o hráče z bývalé Jugoslávie. "Na přestup přichází Chorvat Jozip Čorič a útočník Jaroslav Diviš. Dále přišel na hostování s možností opce Lukáš Vácha, Bosňan Dario Purič a srbský fotbalista Miloš Bosančič. Přivítali jsme i navrátilce z hostování, což jsou Martin Jirouš, Ján Vlasko a Jan Polák. Na přestup přišel obránce Gebre Selassie, který v Liberci loni hostoval. Z B-týmu byli přeřazeni Martan a Dostálek," upřesnil příchody Libor Kleibl.

"Naopak z týmu odešel Pavel Košťál do Rakouska a brankář Bolek, který byl na hostování v Nových Zámcích. Ten zamířil do Turecka. V jednání jsou i odchody Dohnálka a Hochmeistera," doplnil Kleibl. Diskutabilní je situace ohledně druholigového kanonýra Martina Jirouše, který v uplynulé sezoně oblékal jako host dres Sokolova a nastřílel dohromady úctyhodných 18 branek. Západočeši pak měli podle dohody klubů díky opci možnost, že útočníka získají na přestup. Sokolov opci uplatnil, o hráče se poté začala ucházet pražská Sparta, jenž šikovného útočníka v přípravě testovala.

Přípravu mužstva následně zhodnotil hlavní kouč Severočechů Ladislav Škorpil. "S přípravou, jenž nepostrádala náročnost, jsme spokojeni. Ta se pochopitelně bude hodnotit až podle následných výsledků v soutěži. Pro nás bude velmi důležitý vstup do soutěže. Rádi bychom ji odstartovali dobře. Hned po prvním duelu s Kladnem nás navíc čeká dvojzápas ve 3. předkole Evropské ligy, kde chceme uspět. Nechceme dopustit, aby se celoroční úsilí týmu zhatilo během jednoho týdne," přiznal Škorpil.

Ambice Severočechů zůstávají tradičně stejné. Liberečtí se znovu chtějí pohybovat na příčkách zajišťující evropské poháry. "Mým cílem je jako každý rok zisk devadesáti bodů. Rekord je, že mi to hráči zhatili po čtvrtém zápase, tedy že po třech kolech bylo devět bodů a po čtvrtém už dvanáct nebylo. Pokud rekord překonáme, bude to dobré," usmíval se dobře naladěný lodivod Slovanu.