Při prvním tréninku byl v permanenci zejména brankář Kopřiva, dvojce Lukášovi Cikánkovi chyběla výstroj a přihlížel pouze v civilu ze střídačky. "Chybějí betony, brusle a kalhoty. Snad by měly dorazit ve středu," smutnil mladý gólman. I Miroslav Kopřiva si ale na vybavení pomalu zvykal. "Bude to trvat tak čtrnáct dní, než si to všechno sedne," pravil gólman s reprezentačními zkušenostmi.

V souvislosti s otázkou brankářů však trenér Zdeněk Müller dementoval informace o možném příchodu Milana Hniličky. Zkušený brankář bude s Kladnem trénovat, ale pouze jako ostatní krajánci.
„Neuvažujeme o tom, že bychom rozšířili naši brankářskou dvojici. Pouze jsme Milanu Hniličkovi povolili s námi trénovat, stejně jako jiným hráčům ze zahraničních klubů, bratrům Kaberleovým, Tenkrátovi a dalším. Děláme to tak každým rokem,“ vysvětlil Zdeněk Müller.

Kladenský kouč nemá ani náznaky o tom, že by se chystal odchod brankářské jedničky Miroslava Kopřivy. "Pokud vím, Kopřiva má v Kladně smlouvu a nikdo mi neřekl o tom, že by ho chtěl klub pustit jinam," doplnil Müller.

Na novém ledě zimního stadionu bude Kladno trénovat každý den. Od příštího týdne už přijdou na řadu i přípravné zápasy. První se uskuteční v úterý 28. července od půl šesté před domácím publikem s prvoligovým Ústím nad Labem.