„Chceme se dostat do play off, to je základní krok k úspěchu,“ tvrdí Václav Varaďa. „Ale s podobným cílem jdou do sezony vždycky všechna mužstva, takže se dá čekat zase hodně vyrovnaná soutěž,“ myslí si. V loňské sezoně se Varaďa zranil hned v letní přípravě a po operaci kolene se na krátkou dobu vrátil až před Vánocemi, aby si hned poranil druhé koleno. „Ještě do play off jsem naskakoval a urychlil svou léčbu. Ale teď jsem na suchu absolvoval všechno a doufám, že zůstanu zdravý celou sezonu,“ přeje si.

Také trenér Hadamczik si pochvaloval konkurenci v týmu. „Je nás v přípravě asi padesát, v útoku máme dost kvality, ale ještě bych si představoval jednu posilu do obrany,“ prozradil Alois Hadamczik, kouč Vítkovic. „Jednali jsme o příchodu Václava Benáka z Plzně, ale nakonec mu splnili podmínky, jaké si řekl a z jeho přestupu k nám sešlo,“ přidal Hadamczik. Přesto se posily do obranných řad nevzdává. „Ještě se porozhlídneme. Obranu musíme oproti loňsku vyztužit. Měli bychom hrát podobný styl hokeje, i když i ten styl možná malinko upravíme.“

Jasnou brankářskou jedničkou Vítkovic je po odchodu Pince reprezentant Jakub Štěpánek. „Věřím, že mu tahle situace prospěje. Je to mladý a rozumný kluk. Navíc obrovské kvality prokázal už v loňské sezoně,“ věří Hadamczik.