Příběh vypráví o skupince excentrických dýdžejů, kteří v 60. letech minulého století ohromili britské diváky rock’n’rollovou hudbou, jež ovlivnila jejich generaci a postavila se proti vládě, která měla radši jazz. Milovníci rock´n´rollu mohli svoji oblíbenou hudbu poslouchat pouze dvě hodiny týdně na veřejnoprávní stanici BBC.

Poté se však objevilo Radio Rock, které tuto "nebezpečnou hudbu" šířilo 24 hodin denně a přísná nařízení obcházelo jednoduchým trikem - vysíláním z lodi plující Severním mořem těsně za hranicemi britských teritoriálních vod. Tyto vody byly výjimkou, na kterou i vynalézaví zákonodárci byli krátcí.

Posádku nejzábavnějšího plavidla tvoří teenager Carl, kterého po vyhození ze školy poslala matka na převýchovu k jeho kmotrovi Quentinovi, šéfovi pirátského rádia. Dále jsou na lodi americký hudební fanatik The Count, moderátor Dave a svůdník Gavin. Všechny členy pirátského rádia si oblíbila celá Británie s výjimkou ministra zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten se všemi možnými způsoby snaží zastavit vysílání rádia.

V titulních rolích bláznivé komedie Piráti na vlnách se představí Philip Seymour Hoffman, Bill Nighy, Rhys Ifans, Nick Frost, Kenneth Branagh a Emma Thompsonová.

Do českých kin vstoupí snímek ve 24 kopiích v anglickém jazyce s českými titulky. Doporučená přístupnost je dětem od 12 let.