„Podnapilý cyklista, který jel v sobotu večer krátce před sedmou hodinou na horském kole po Hlučínské ulici v opavské části Kateřinky, po střetu s osobním autem narazil hlavou a obličejem do jeho zadního skla, zlomil si nos a přivodil otřes mozku," uvedla Schindlerová. Záchranáři muže převezli do Slezské nemocnice v Opavě.

Opilý cyklista havaroval také v neděli večer ve Velkých Hošticích na křižovatce ulic Opavská, Pekliská a Mírová. Devětapadesátiletý muž na kole vyjel z vedlejší ulice na hlavní, aniž by dal přednost v jízdě osobnímu autu. Při střetu nebyl nikdo zraněn, ale na voze značky Toyota vznikla hmotná škoda odhadem ve výši 30 tisíc korun. Policisté cyklistovi naměřili 3,4 promile alkoholu.

V Holasovicích na Opavsku v sobotu před jedenáctou hodinou v noci policisté zastavili cyklistu, který jel po silnici I. třídy na neosvětleném kole. Tomu naměřili 1,85 promile. V neděli ráno silně opilý jedenaosmdesátiletý muž nadával manželce a opakovaně ji dokonce fyzicky napadl. Policisté mu zjistili v dechu 1,53 promile alkoholu a převezli ho proto na protialkoholní záchytnou stanici. Na protialkoholní stanici skončil také silně podnapilý třicetiletý muž, který v neděli vpodvečer v parku na Nádražní ulici v Opavě budil veřejné pohoršení. V sobotu večer ve Vítkově narušoval osmnáctiletý mladík občanské soužití, na místním koupališti ohrožoval zdraví a životy dalších koupajících se lidí. Policisté mu naměřili přes tři promile alkoholu v krvi, převezli ho proto na protialkoholní stanici.