Zraněného v bezvědomí viděl ležet před panelovým domem v ulici U lesa v karvinské části Ráj jeden ze sousedů a před čtvrtou ráno zavolal záchranáře. Ti ale nevědí přesně, v kolik hodin spadl, řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

"Zasahující lékař při vyšetření zjistil poranění hrudníku, nevyloučil ani další vážná zranění muže, který byl v bezvědomí i po našem příjezdu. Záchranáři pacienta nejprve zajistili krčním límcem a pomocí vyprošťovacího rámu šetrně přesunuli na vakuovou matraci, kde ho zafixovali. Zajistili intubací dýchací cesty, podali léky a infuzní roztoky pro stabilizaci krevního oběhu. Poté, co posádka poskytla přednemocniční neodkladnou péči na místě události, transportovala zraněného na anesteziologicko-resuscitační oddělení nemocnice v Karviné," uvedl agentuře mluvčí.

Policisté vyloučili cizí zavinění pádu. "Důvodem jeho sebevražedného skoku byly osobní problémy, možná rozchod s přítelkyní. Ale dopis na rozloučenou jsme nenašli," sdělila mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.